neděle 31. května 2020 Kamila

FOTO: Vánoční dárek pro milovníky aut. U letiště zaparkovaly desítky nádherných sportovních veteránů

Ferrari, Aston Martin, Porsche, Mercedez-Benz nebo Tatra. Přesně 150 kousků těchto i dalších významných světových automobilových značek najdou návštěvníci v nákupním centru u pražského letiště. Podnikatel Radek Pokorný zde vystavil část své sbírky historických sporťáků převážně ze 70. a 80. let.

Sbírka pražského developera a milovníka historických aut Radka Pokorného je opravdu bohatá. V outletovém centru Premium Outlet Prague Airport v blízkosti dálnice D7 nedaleko Ruzyně bylo jeho kousky možné vidět při speciálních akcích. Nyní se však veřejnosti ukazuje na delší dobu a ve své neomezené kráse. Výstava Engine Classic Cars Gallery v outletovém centru nabízí 150 historických veteránů od nejvýznamnějších světových automobilek. Pokorný má slabost hlavně pro závodní auta italské výroby. Návštěvníci se tak mohou pokochat klenoty jakými jsou  Fiat 124 Rally, Fiat 131 Abarth, Lancia Stratos HF, Aston-Martin DB2/4 Mk III, Maserati Indy nebo Alpine A110.

Chybět samozřejmě nemůžou ani modely od Aston martin, Porsche nebo Ferrari. Milovníky českých aut potěší také přítomnost Tatry. 

Žádné muzeum, ale živá a prodejní galerie

Engine Classic Cars Gallery sportovních aut především ze 70. a 80. let má ještě jeden specifický přívlastek - vystavená auta nejsou v pravém slova smysl muzejními exponáty. „Nejsme žádné muzeum, ale živá a také prodejní galerie. V rámci Evropy je to zcela ojedinělé. Dlouho jsem váhal, zda sbírku zpřístupnit, ale lidé se zatím chovají velmi ohleduplně. A samozřejmě je to také o dobrých vztazích s naším nájemcem,“ prohlásil Pokorný.

Výstava je k vidění každý den podle otevírací doby outletového centra - v běžném provozu od 10 do 20 hodin, okolo svátků od 10 do 21 hodin. Vstup je zdarma.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto Engine Fond

Štítky veteráni, sbírka, premium outlet prague airport, auta, radek pokorný, engine

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.