pondělí 23. května 2022 Vladimír

Nábytková banka Praha oslavila roční výroční. Za rok pomohla 434 domácnostem s nedostatkem financí

Loni v lednu odstartovalo hlavního město České republiky projekt Nábytková banka Praha, který pomáhá lidem s nedostatkem finančních prostředků. Za první rok fungování městská banka přijala 5 009 kusů nábytku, drobných elektrospotřebičů nebo vybavení do domácnosti celkem od 1 058 dárců. Celkem pomohla 434 domácnostem.

Služba byla v Praze zapotřebí

Jsem vděčná za to, že jsme projekt nábytkové banky přivedli před rokem k životu a za tu dobu mohli pomoci více jak 430 rodičům samoživitelům, seniorům, pěstounům nebo lidem, kteří opouštějí ústavní zařízení a nemají kromě oblečení vůbec nic. Neutuchající zájem jak ze strany dárců, tak ze strany lidí v nouzi jen potvrzuje, že je takový nástroj sociální politiky v hlavním městě zapotřebí,” řekla Milena Johnová (PRAHA SOBĚ), radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Nyní před námi stojí další výzva, abychom do budoucna zefektivnili chod nábytkovky a zjednodušili a zrychlili celý proces od příjmu nábytku po jeho doručení potřebným. Moc děkuji zaměstnancům nábytkové banky za jejich práci. A děkuji také všem dárcům a podporovatelům za jejich dary a shovívavost, na zlepšení pracujeme,“ dodala Johnová, která si byla delší dobu vědoma toho, že takováto služba je v Praze potřebná.

Intervenční tým pomáhá pražským bezdomovcům: Ošetření, noclehárny i pomoc s komunikací

Intervenční tým, který je v Praze nově k dispozici lidem bez domova, nyní bude za potřebnými vyjíždět zhruba pětkrát denně. V týmu působí zdravotníci a sociální pracovníci, kteří lidem bez domova asistují například při ošetřování v nemocnicích....

Projekt pomáhá samoživitelkám i ostatním lidem v nouzi

Lidé, kteří projekt chtějí podpořit a pomoci tak lidem v peněžní nouzi, mohou do banky přivézt nábytek, spotřebiče a doplňky. Věcem s drobnými vadami umí pracovníci dílny vytvořené pro účely tohoto projektu vdechnout nový život. Banka tak s radostí uvítá i věci, které by jinak skončily v odpadcích. Věnované dary pražské sociální služby a sociální odbory dovezou potřebným lidem. Ti si díky této službě mohou zútulnit své domovy. Jediné, co do Nábytkové banky Praha lidé nemají nosit, je secondhandový čalouněný nábytek.

Projekt se zaměřuje na osoby v bytové nouzi, kterým byla schválena žádost o byt pro osoby v sociální tísni, osoby v hmotné nouzi (s potvrzením Úřadu práce) a s nájemní/podnájemní smlouvou v bytě na území hlavního města Prahy, klienty sociálních služeb při zabydlování, osoby vracející se po výkonu trestu při zabydlování, mládež opouštějící zařízení ústavní výchovy a případy hodné zvláštního zřetele, zejména vícečetné domácnosti, které nejsou ve hmotné nouzi, ale jsou prokazatelně v bytové nouzi bez možnosti zabezpečení vybavení domácnosti pro bydlení z vlastních zdrojů.

Matýsek na vozíku ve speciální škole rozkvetl, bez asistenta ji ale bude muset opustit. Pomůžete?

Najít školu, ve které je dítě nadšené a těší se do ní, je sen všech rodičů. U žákyň a žáčků s vážným zdravotním postižením, je pak, když se to povede, radost mnohonásobná. Škol totiž pro takové děti není mnoho a rodiče se kvůli nim dokonce i...

Každý má právo na důstojné bydlení

Celý rok se nesl ve znamení testování, zefektivňování procesů a budování týmu nábytkové banky, ale hlavně stovek schůzek se sociálními pracovníky a jejich klienty,“ uvedl Tomáš Valenta, vedoucí Nábytkové banky Praha s tím, že se pracovníci banky snaží klientům vybrat věci, které jim nejvíce pomohou a budou jim vyhovovat. Podle Valenty má každý člověk právo na důstojné bydlení. „Jsem rád, že tomu můžeme být s nábytkovou bankou nápomocni,” uzavřel své vyjádření.

Zájemci se mohou do projektu zapojit pomocí formuláře na webu Nábytkové banky Praha.

Neslyšící dívka s poruchou autistického spektra se bez asistence nedostane do školy. Pomoci můžete i vy

Sedmiletá Kačenka žije s nejstarším dvacetiletým bratrem a desetiletými brášky – dvojčaty jen s maminkou malém bytě. Vychovávat v současnosti čtyři děti jako samoživitelka dá zabrat, i když jsou zdravé. Kačenka ovšem v tomto směru na první pohled...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Nábytkovna, Pixabay.com

Štítky pomoc, nábytek, banka, problémy, výročí, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.