Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Česká pošta čeká dnes a v pátek nejsilnější provoz. Doručí o 200 procent víc zásilek než jindy

Počet přepravovaných balíků v síti České pošty se v současné předvánoční špičce pohybuje okolo 750 tisíc denně, což je o 150 až 200 procent více proti zbytku roku. Je to zároveň o půl milionu zásilek méně proti loňskému maximu, které výrazně ovlivnilo uzavření kamenných obchodů kvůli koronaviru. Nejsilnější provoz pošta čeká dnes a v pátek. Uvedl to dnes mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

„V letošní špičce doručujeme až o polovinu zásilek více“

Pošta podle Vitíka garantuje, že do Štědrého dne doručí všechny balíky, které převezme do přepravy do 22. prosince včetně. Upozornil, že to neznamená termín objednání v e-shopu, protože internetový obchod po objednávce potřebuje čas na zabalení a vyskladnění zásilky a na poštu se pak dostává s časovým posunem.

„V letošní špičce doručujeme až o polovinu zásilek více, než v předcovidovém roce 2019. Loňský výjimečný rekord letos nepřekonáme, protože lidé se vrátili do kamenných obchodů a vánoční doručování je navíc rozprostřené do delšího období," uvedl mluvčí.

Policisté se převlékli za Mikuláše, anděla a čerty a předali dětem z Klokánku mikulášskou nadílku

Mikuláš, anděl a čert včera vyrazili do ulic, aby potěšili menší i větší děti svou přítomností nebo drobnými dárky či sladkostmi. Pozadu nezůstali ani policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří v přestrojení za pohádkové bytosti už po...

V předvánočních směnách se střídá 5 tisíc brigádníků

Pošta stejně jako loni najala letos na podzim zhruba 5 tisíc brigádníků, kteří se střídají v předvánočních směnách. Podniku také pomáhá síť 5 tisíc specializovaných výdejen Balíkovna na většině pošt nebo u partnerů. Je to dvojnásobek proti loňsku.

Špičku v těchto dnech zažívají i soukromé přepravní společnosti. Například PPL doručuje přes půl milionu balíků denně.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Česká pošta

Štítky pošta, zásilky, dárky, Česká pošta, Vánoce, Praha, Štědrý den, PPL

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.