středa 27. května 2020 Valdemar

VIDEO: Masivní havárie vody vyhnala lidi z domovů v Praze 6. Situace by měla být v pořádku večer

, aktualizováno 7. prosince 2019, 15:25

Bez dodávek vody zůstává v Praze 6 kvůli prasklému vodovodnímu řadu zhruba 2700 odběratelů. Oprava by měla skončit kolem osmé hodiny večer, náhradní zásobování je zajištěno. Novinářům to dnes řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Havárie se stala v pátek večer ve Střešovicích v Sibeliově ulici, masivní únik vody vyplavil ve Starostřešovické ulici tři domy. Zhruba dvacítku lidí hasiči evakuovali, dočasný azyl našli v nedalekém penzionu.

Bez vody jsou Sřešovice a Veleslavín, Ústřední vojenská nemocnice je nadále zásobována vodovodním řadem, uvedla dnes Praha 6 na svém facebooku.

Únik vody byl podle policie tak masivní, že se voda valila skrz přízemí a první patra domů, které byly nejblíže havárii.  S nánosy bahna, kamení a písku hrozilo velké nebezpečí, že by se zdi těchto i přilehlých budov mohly provalit a budovy spadnout. Z tohoto důvodu bylo přes dvacet osob evakuováno do blízkého penzionu.

Uzavřena musela být i vzdálená Střešovická ulice směrem do centra, kde tekoucí voda na silnici namrzala. Statik dnes po deváté hodině ráno vyloučil zborcení budov. „Jeho rozhodnutím byla silniční uzávěra ukončena a přes dvě desítky evakuovaných osob se tak mohly vrátit zpět do svých domovů," uvedl za policii Jan Rybanský.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky ČR, hasiči, voda, havárie, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.