Hlavní město chce v příštím roce vyhlásit architektonickou soutěž na rekonstrukci a rozšíření vršovického stadionu Ďolíček. Sousední parkoviště, kde by mohl vzniknout parkovací dům a obytná zástavba, se bude řešit zvlášť. Novinářům to dnes řekl radní Prahy Vít Šimral (Piráti). Město stadion převzalo po dlouhých jednáních o odkupu v loňském roce.
Rada Prahy 10 podle radního schválila memorandum, které umožní začít s rekonstrukcí stadionu i před tím, než se ujasní plán pro jeho okolí. To může být zdlouhavější například z důvodu nutnosti změny územního plánu. Na oba záměry podle Šimrala vzniknou architektonické studie.
Oprava zanedbaného stadionu by podle radního měla začít od jižní tribuny u Vršovické ulice, která by se měla rozšířit a měly by tam vzniknout komerční prostory. Kapacity by se poté měly navyšovat i ve zbytku stadionu tak, aby plnil normy pro prvoligové zápasy a Evropskou ligu UEFA. Nyní je stadion nenaplňuje a má výjimku. "Pochopitelně to nemůže být výjimka napořád, takže počítáme s tím, že kapacity se budou muset měnit," uvedl Šimral.
Hlavní město ve spolupráci s ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy připravuje i další investice do sportovní infrastruktury v metropoli. V plánu je například vybudování parku vodních sportů vedle stávající vodácké slalomové dráhy v Troji. Ten by měl zahrnovat nový vodní kanál, řadu venkovních sportovišť a volnočasový areál. Dalším záměrem je stavba kryté atletické haly, která by podle Šimrala mohla vyrůst v Praze 9 nebo Praze 11.
Praha podle radního řeší také otázku strahovského stadionu. O konkrétním plánu není jasno, město by nicméně chtělo ve stadionu zachovat sportovní funkci, kterou s ohledem na jeho velikost může doplnit například bydlení pro studenty. Existuje i možnost, že by na Strahově mohlo vzniknout centrum vesmírných technologií ve spolupráci s ČVUT, dodal radní.
Z menších projektů Šimral zmínil multifunkční sportovní haly, z nichž jedna by se měla otevřít v Řepích. "Počítáme s investicemi do dalších hal," uvedl radní. Dodal, že magistrát má vytipovanou například lokalitu v Praze 12. Na investice do sportovní infrastruktury podle Šimrala magistrát ročně dává asi 300 milionů korun ročně a obdobnou částku utratí městské části. U velkých projektů město počítá se spolufinancování ze strany státu.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.