neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Hrad láká návštěvníky. Vyrazte do katedrály sv. Víta nebo domečků ve Zlaté uličce bez průvodce

Zájemci mohou v těchto dnech navštívit interiéry Pražského hradu, který je v současné době jednou z mála památek v České republice, kam mohou návštěvníci zavítat i do vnitřních prostor. Vládní opatření sice stále nedovolují skupinové prohlídky, ale Hrad návštěvníkům umožňuje projít si katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří nebo domečky ve Zlaté uličce bez průvodce.

Areál hradu je veřejnosti otevřený denně od 6:00 do 22:00 a objekty včetně výstavy jsou přístupné od 10:00 do 18:00.

Možnost vyrazit na taková místa bez průvodce je unikátní, pokud by však někomu výklad chyběl, může využít služby audioprůvodce. „Zájemci si mohou o tomto víkendu půjčit audioprůvodce za pouhých 50 korun místo původních 200 korun. Chceme tím samozřejmě přilákat tuzemské návštěvníky, kteří možná nevědí, že areál Pražského hradu je již kompletně otevřený, a to včetně interiérů a výstavy. Určitě proto neváhejte využít možnosti prohlédnout si Pražský hrad bez množství zahraničních turistů, kteří v minulých letech české návštěvníky před návštěvou Hradu odrazovali,“ láká k návštěvě mluvčí Správy Pražského hradu Jan Pastor.

Další úspora čeká zájemce také při koupi vstupenky na Jižní věž katedrály. Při předložení okruhové vstupenky zaplatí návštěvníci za plné vstupné místo 150 jen 80 korun. Pouze do pondělí 31. května je v Jízdárně Pražského hradu otevřena výstava „Comenius 1592–1670 – Doba mezi rozumem a šílenstvím, Jan Amos Komenský a jeho svět“.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Aleš Jedounek

Štítky Pražský hrad, prohlídka, interiér, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.