úterý 18. května 2021 Nataša

Pozvedněte slabé! Jiří Lábus pomáhá potřebným, připojit se může kdokoliv

PR článek

Jiří Lábus i v této době myslí na druhé. Tento čerstvý sedmdesátník dlouhodobě podporuje aktivity Nadace EURONISA a letos vybízí k účasti na dobročinné aukci umění. Výtěžek je každoročně před Vánocemi rozdělen v otevřeném kole mezi organizace pomáhající lidem.

Celý svůj život rozdává Jiří Lábus lidem radost a dobrou náladu. Tento významný český herec převážně komediálních rolí dokázal například ve filmu Amerika, že mu vážná poloha není vůbec cizí, ba naopak. Přesto filmový, televizní i divadelní tvůrci dávají tomuto herci převážně prostor vyniknout v komediálních či groteskních rolích. A není se čemu divit. Dokáže neskutečně věrně a přirozeně zahrát různé typy filutů, podvodníčků, raubířů a darebáků takovým způsobem, že nám i přes tu jejich odpornou morální stránku připadají roztomilí. Kdykoli se Lábus objeví na plátně či na jevišti, je zárukou toho, že diváka vtáhne do jím ztvárněné role a veškerá divákova trápení či bolest se v ní rozplynou.

Tenhle rodilý Pražák je v soukromí pravým opakem jemu typických rolí. Skromný, dobrosrdečný a především pomáhající druhým. Nadaci EURONISA tak pomáhá už 14 let s podporou dobročinných aktivit v Libereckém kraji. K tomuto regionu si začal budovat skutečně vřelý vztah od roku 1973, kdy nastoupil do tehdejší liberecké Ypsilonky a našel zde řadu přátel na celý život.

Proto se stal tváří sbírky „Pozvedněte slabé!“ a letos i 24. Benefiční aukce umění, která se kvůli koronaviru přemístila na internet. Tato dobročinná dražba se uskuteční v sobotu 21. listopadu od 14:30 tentokrát na aukčním portálu www.pragueauctions.com.

Výtěžek je každoročně před Vánocemi rozdělen v otevřeném kole mezi organizace pomáhající lidem. Nadace EURONISA byla před 25 lety založena Jednotou bratrskou se záměrem pomáhat druhým a za tu dobu rozdělila přes 35 milionů. Pojďte se k ní spolu s Jiřím Lábusem přidat i vy. Kromě hezkého dárku pro sebe či své blízké pod stromeček pomůžete druhým.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky sbírka, aukce, Jiří Lábus, Vánoce, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.