středa 3. března 2021 Kamil

Praha psí: Parukářka je pro Mortyho ze Žižkova sázka na jistotu

Jak se žije psům v Praze? Skvěle. Praha je podle německé studie čtvrtým nejlepším velkoměstem pro život se psem na světě. V hlavním městě žije 80 tisíc pejsků. V seriálu Praha psí si budeme představovat pražské čtyřnohé mazlíčky a jejich příběhy.

Mít psa v Praze je výhoda

Černý chlupáč, kterého jsme potkali na Žižkově, se jmenuje Morty. „Jmenuje se podle postavy ze seriálu Rick and Morty,“ představuje svoje štěně Markéta. „Je mu deset měsíců. Je to vlastně takové překvápko. Nevíme přesně, co je za rasu,“ říká a doplňuje, že Morty je zatím hodně „divoký tele“. „Jakmile potká jiného psa, jde všechno stranou. Ostatní psi jsou důležitější než pamlsky, než páníček a je neovladatelný.“

Jaké je to mít psa v Praze? „Přijde mi to jako výhoda. Na vesnici jsou psi pořád na zahradě, jen hlídají a štěkají. Tady se může aspoň potkávat s ostatními psy a socializovat se,“ vysvětluje Markéta, která se k Mortymu dostala doma na vesnici v Orlických horách, kde se ho jako zaběhnutého štěněte ujala.

Vítkov, Riegrovy sady nebo Parukářka

Morty je teď doma na Žižkově, takže chodí nejčastěji na Vítkov nebo do Riegrových sadů, ale nejoblíbenější je Parukářka. „Parukářka je taková sázka na jistotu. Tam už máme vyhlídnuté svoje psí kamarády, se kterými si Morty hraje a vybije si energii, což je super, protože s ním nemusím lítat já,“ směje se Markéta.

Morty bydlí v malém bytě. „Má dovolenou i postel. Byl strašně ukňouranej,“ říká Klára. „Zkoušeli jsme s ním i spát v pelíšku, aby si na něj zvykl, ale byl tak strašně ukňouranej, že to nešlo. Chtěla jsem se vyspat, a tak jsme mu nakonec povolili spát v posteli,“ říká s rezignovaným výrazem Markéta, ale vysvětluje, že teď už Morty vyrostl, v posteli už pro něj není místo, a tak si začal chodit na gauč.

Praha je ideální místo pro psy. V celosvětovém průzkumu skončila na čtvrtém místě

V Praze podle nejnovějšího šetření žije přes 80 tisíc psů. Nedávno zveřejněná německá studie porovnávala podle různých kritérií život psů ve světových velkoměstech. Praha z celkové padesátky skončila na krásném čtvrtém místě. Podívejte se, ve...

Tipy na pejsky a páníčky, kteří by se měli objevit v rubrice Praha psí, posílejte na mail redakce@prazskadrbna.cz.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Ivo Spisar

Štítky Praha psí, psi, Morty, Žižkov, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.