středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Kam na koupačku? Sinice jsou ve třech přírodních koupalištích v Praze

Jedním z mála způsobů, jak si aktuální horké dny zpříjemnit, je návštěva některého z pražských koupališť. Ne všude je však voda vhodná ke koupání. Podle aktuálních výsledků pražské hygieny jsou sinice hned ve třech nádržích.

Vodu vhodnou ke koupání najdete v těchto dnech v biotopu Lhotka a v nádrži Divoká Šárka. Na těchto místech byla voda ohodnocena nejvyšším stupněm jakosti.

Dlouhodobě zakalená voda je v přírodním koupališti Džbán na Praze 6. I tak je koupaliště na Litovickém potoce vhodné ke koupání.

Zhoršenou jakost vody pak ukazuje výsledek rozboru koupaliště s přírodním čištěním v Radotíně. Je to poprvé za pět let, co je voda v biotopu nevhodná ke koupání pro citlivé osoby. Hygienici totiž podle provozního Tomáše Procházky naměřili mírně zvýšený výskyt bakterie e.coli, která může způsobovat průjmová onemocnění.

Naopak sinice se objevily v rybníce Motol. Vodní nádrž napájená Motolským potokem se potýká se zhoršenou jakostí vody od konce července. Předtím byla voda čistá. Stejně je na tom rybník Šeberák v Kunraticích. Z důvodu výskytu sinic by se v koupalištích neměli koupat lidé s citlivou pokožkou. Těm hrozí vyrážka, zarudlé oči, rýma a případně i dýchací obtíže. V Hostivařské přehradě jsou sinice letos od začátku letní sezony.

Foto pixabay.com

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.