pátek 14. května 2021 Bonifác

Veřejná prostranství v "dvanáctce" budou uklízet bezdomovci

Praha 12 bude práci na údržbě veřejných prostranství v městské části nabízet lidem bez domova. Pilotní projekt spouští v září ve spolupráci se Střediskem prevence a léčby drogových závislostí Drop In. Celkový rozpočet projektu činí 453,5 tisíc korun. Vyplývá to z usnesení rady městské části.

"Bude se jednat o práce na veřejných prostranstvích městské části Praha 12 - úklidové práce, údržba zeleně, kultivace areálů příspěvkových organizací, například školská zařízení, zařízení sociálních služeb a podobně," uvádí se v důvodové zprávě k usnesení.

Pracovníky mezi osobami bez přístřeší bude domlouvat Drop In, který bude zajišťovat odbornou sociální práci a dohled. Městská část má na starost zadávání práce a její zaplacení.

Uklízet a udržovat veřejná prostranství by tak mohlo 20 hodin týdně pět lidí. Za hodinu práce si vydělají podle dostupného dokumentu 150 korun. Polovinu by měla hradit dotace od hlavního města, o kterou radní městské části požádali.

Projekt si klade mimo jiné za cíl snížit stigmatizaci osob bez domova či jejich umisťování na otevřený trh práce. Benefity jsou pro městskou část uklizené veřejné prostory a pro osoby bez domova možnost získání výdělku, pracovních návyků a jistoty.

Radnice odhaduje celkové náklady na 453,5 tisíc korun. O 286,6 tisíc korun radnice zažádala magistrát. Modřanskou radnici to podle dokumentu bude stát 97,5 tisíc korun. Zatím je projekt naplánován od září do prosince tohoto roku.

Praha 12, kde žije zhruba 56 250 obyvatel, je na jihu hlavního města. Zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.

Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In je nestátní nezisková organizace zaměřující se na poskytování zdravotnických a sociálních služeb především uživatelům nealkoholových drog, jejich rodinám a blízkým. Vznikla v roce 1991. Uplatnění klientů na otevřeném trhu práce, s ohledem na jeho možné zapojení do společnosti, se věnuje v rámci projektu Tvoje Šance.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, Praha, bezdomovci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.