čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Praha 10 obdaruje policisty a hasiče. Městští strážníci dostanou motivační odměny

Policisté a hasiči působící v Praze 10 se mohou radovat. Tamní městská část jim totiž poskytne věcné dary v podobě potřebného vybavení, městští strážníci zase obdrží peníze na motivační odměny pro své zaměstnance. Místní zastupitelstvo kromě toho ocenilo hasiče Petra Vyskočila, který po 41 letech služby odchází do penze.

Plošina, speciální obleky a motorová pila

„Vedoucí představitelé "našich" hasičů, policistů i městských strážníků byli při nedávném nouzovém stavu součástí krizového štábu a při intenzivní vzájemné spolupráci jsme si potvrdili vysokou míru jejich profesionality. Průběžné zlepšování podmínek pro výkon jejich služby a zajištění co nejlepšího vybavení a akceschopnosti složek integrovaného záchranného systému patří mezi naše priority,“ vysvětlil krok Michal Kočí, radní pro bezpečnost. 

Hasiči proto dostanou mimo jiné záchrannou plošinu pro vyprošťování postižených u dopravních nehod, speciální obleky či motorovou řetězovou pilu. Policisté si za finanční prostředky od městské části zase pořídí navigační systémy, kamery, reflektory nebo dataprojektor. Obě složky integrovaného záchranného systému mohou na vybavení čerpat do 300 tisíc korun. Městská policie pak na motivační odměny obdrží celkem 400 tisíc korun. Částka má pomoci zkvalitnit práci strážníků a stabilizovat personální situaci.

Petr Vyskočil po 41 letech končí

Zastupitelstvo rovněž ocenilo pana Petra Vyskočila, který po 41 letech ukončil svou službu na strašnické hasičské stanici. U hasičů začínal v roce 1979  ve strojním oddělení. V průběhu let se vypracoval a v roce 2015 se například zúčastnil i zahraniční mise. Pomáhal tehdy v zemětřesením postiženém Nepálu. „Je obdivuhodné, jak dlouho se pan Vyskočil, kterému všichni přezdívají Matěj, věnoval tak psychicky i fyzicky náročnému povolání, při němž pomáhal zachraňovat zdraví a životy lidí. Mohu jen smeknout, poděkovat mu a popřát mnoho úspěchů a pevné zdraví v nové životní etapě,“ uvedl Kočí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MČ Praha 10

Štítky policie, hasiči, Praha 10, odměny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.