sobota 11. července 2020 Olga

Od pondělí se veřejnosti opět otevře sídlo senátu včetně Valdštejnské zahrady

Sídlo Senátu se od pondělí opět otevře veřejnosti včetně Valdštejnské zahrady. Víkendové prohlídky Valdštejnského paláce ale zatím z preventivních důvodů kvůli epidemii koronaviru obnoveny nebudou. Dnes o tom informovala senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.

Zájemci budou moci navštívit jednání senátních výborů nebo sledovat schůzi horní komory

„Pořádány nebudou prozatím ani akce pro veřejnost a komentované prohlídky sídla Senátu," uvedla. Zájemci ale budou moci navštívit jednání senátních výborů nebo sledovat schůzi horní komory z galerie pro veřejnost při zachování bezpečnostních opatření, tedy zakrytí dýchacích cest a dodržování rozestupů.

Za stejných podmínek bude na základě rozhodnutí krizového štábu Senátu od pondělí umožněn vstup do sídla horní komory také zástupcům médií kvůli sledování veřejných jednání výborů, komisí i schůze Senátu.

Sídlo senátu bylo uzavřeno od poloviny března

Valdštejnská zahrada bude přístupná denně od 07:30 do 17:30. Veřejnosti bude opět k dispozici i Informační centrum Senátu, a to každý všední den od 09:00 do 16:00.

Sídlo Senátu bylo pro veřejnost a média uzavřeno od poloviny března v návaznosti na rozhodnutí vlády o vyhlášení nouzového stavu a omezení volného pohybu osob.

Autoři | Foto Tomáš Rasl, senat.cz

Štítky sídlo, senát, památky, koronavirus, Valdštejnská zahrada

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.