Dnes, 14:56
Praha 10 zahájila na začátku roku úpravy zeleně v parčíku u metra Strašnická, v červnu začne i s pracemi na zpevněných plochách. Nynější asfaltové chodníky nahradí pražská mozaika, obměna čeká i lavičky a přístřešek MHD na přilehlé tramvajové zastávce. Práce celkově vyjdou na 16,2 milionu korun bez DPH, hotovo má být na podzim.
Záměr je rozdělen na dvě zakázky. Již zahájená se týká zeleně a v koordinaci s ní začnou v následujících týdnech práce i na zpevněných plochách. Práce na zeleni podle mluvčího začaly na začátku roku kácením nevyhovujících dřevin, na které v květnu navázala výsadba nových. Přibylo celkem 11 vzrostlých stromů se zvýšenou odolností proti vedrům, konkrétně se jedná o jilmy, duby a jeden platan.
Součástí proměny je také vytvoření keřových a trvalkových záhonů a truhlíků s květinami při stávající zídce u tramvajové zastávky. V červnu pak vysoutěžená firma prostranství oplotí a zahájí stavební práce spočívající především ve výměně povrchů. Současnou zastávku tramvaje nahradí nová a v plánu je i rekonstrukce schodiště, které parčík napojuje na tramvajovou zastávku ve Starostrašnické ulici, uvedl mluvčí městské části Ján Bruno Tropp.
Dopravní podnik podle Troppa také plánuje vybudovat nový, bezbariérový výstup z metra ve vnitrobloku při ulici Mrštíkova. "Realizace tohoto záměru by měla být zahájena téže letos," sdělil mluvčí.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?