pátek 18. září 2020 Kryštof

Sochu Koněva hlídá v depozitáři ostraha. Společnost jí dělá Slovanská epopej

Vedení Prahy 6 zveřejnilo, kde je uložena demontovaná socha maršála Koněva. Podle starosty Ondřeje Koláře leží v depozitáři v Měšicích nepoškozená, přikrytá dekami. Společnost jí kromě uměleckých děl soukromých sběratelů a státních institucí dělá i Slovanská epopej, která v depozitáři čeká, až se pro ni najde vhodné místo na vystavení.

V depozitáři, který je asi patnáct kilometrů severovýchodně od centra Prahy, má podle vedení městské části péči jako jakýkoliv jiný exponát. „Díky tomu, že se jedná o zděnou budovu bez oken, je socha chráněná před ultrafialovým zářením, technologie udržují uvnitř haly stabilní teplotu a vlhkost, samozřejmostí je také protipožární zabezpečení,“ píše vedení Prahy 6 na facebookové stránce.

Areál čtyřiadvacet hodin denně hlídá ostraha, budova je navíc napojená na pult centrální ochrany.

Socha, oceněná znalkyní na 13 milionů korun, se má následně přesunout do Muzea paměti 20. století, jehož vybudování chystá hlavní město. Muzeu bude zapůjčena zdarma a dál zůstane majetkem Prahy 6.

Její odstranění z náměstí Interbrigády vyvolalo velký rozruch především v Rusku. Celou kauzu jsme popsali v níže uvedeném článku.

Starosta Prahy 6 je pod policejní ochranou. Podívejte se, jak se vyvíjela kauza kolem odstranění sochy Koněva

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) má po odstranění sochy maršála Koněva policejní ochranu. S informací přišel Respekt, podle kterého může být Kolář v nebezpečí. Spolu s ním je chráněn i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Na možnou...

Foto Vít Hassan

Štítky ČR, Rusko, historie, správa, Praha, Koněv

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.