úterý 15. června 2021 Vít

Začíná rekonstrukce Václavského náměstí. Dolní část dnes obsadí dělníci

Václavské náměstí dnes obsadí dělníci. V pondělí začíná rekonstrukce dolní části náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy a Jindřišské ulice. Hotovo by mělo být na konci příštího roku. Za rekonstrukci zaplatí hlavní město zhruba 330 milionů korun.

„Jsem velice rád, že po těch dlouhých letech, kdy se připravoval tento projekt, nadešel okamžik, kdy jej zahájíme. Jsem velice rád i za to, že oproti původnímu návrhu zmizely rampy pro vjezd do podzemních garáží a že naopak dojde k vysázení nových stromů. Myslím si, že to je ten směr, kterým bychom se měli ubírat,“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib.

FOTO, VIDEO: Slavnostní zahájení rekonstrukce Václaváku dnes rozháněli policisté

Dnes o půl jedenácté dopoledne začala tisková konference k zahájení rekonstrukce Václavského náměstí. Setkání pro novináře probíhalo přímo ve spodní části Václaváku. Už během proslovů prvních řečníků přijela k místu policejní auta,...

Dělníci při rekonstrukci dolní části náměstí začnou s výměnou dlažby. Přibude místo pro pěší, a naopak ubude parkovacích míst. Uprostřed podle zástupců města vzniknou jakési rekreační prostory včetně fontány. Současné stromořadí se rozšíří, přičemž místo stromů, které jsou nyní na náměstí ve špatném stavu, budou vysazeny nové.

V roce 2022 by pak měla začít rekonstrukce horní částí Václavského náměstí a budování tramvajové trati z Vinohrad.

Foto facebook.com

Štítky ČR, stavby, architektura, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.