středa 27. května 2020 Valdemar

Pražská zoo hlásí nový přírůstek. Z Rotterdamu přicestoval malý bércoun

Vnitřní expozice pavilonu Afrika zblízka v pražské zoo hlásí nový přírůstek, stal se jím bércoun Petersův. Je to jeden z největších a nejbarevnějších zástupců svého řádu, patří do starobylé skupiny savců Afrotheria, což z něj činí příbuzného hrabáčů, damanů nebo dokonce slonů.

Kvůli příchodu nového návštěvníka musela expozice, ve které ještě donedávna žily komby a křečkomyši, projít proměnou. „Součástí upravené expozice je nyní živá vegetace, pro kterou bylo instalováno na strop mlžení a lampy produkující fotosynteticky aktivní světlo. Bércoun se pohybuje po hluboké vrstvě substrátu vzniklého smícháním písku a zeminy posypané různými materiály – borkou, listím, suchou trávou. Zepředu je expozice částečně krytá fólií s designem trávy," popsala Lenka Pastorčáková z pražské zoo.

Mezi novinky patří také UV lampa a upravená přepouštěcí dvířka, která chovatelům umožňují krmit bércouny, aniž by je rušili. „V evropských chovech je tento druh velmi vzácný – chová jej pouze sedm zoologických zahrad, a to v počtu 24 jedinců. Náš samec se narodil v loňském roce v Rotterdamské zoo, kde byl chov tohoto druhu v evropských zahradách založen. Samici máme přislíbenou ze zoo ve Wroclawi," doplnila Pastorčáková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Štítky zoo, bércoun, Afrika, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.