Počasí dnes13 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

ANKETA: Jak jste spokojeni s výsledkem prezidentských voleb?

Je dobojováno, novým prezidentem se stal Petr Pavel a to s náskokem skoro milionu hlasů před Andrejem Babišem. K volbám přišlo 5,7 milionu lidí, což je účast přes sedmdesát procent. Pavel ve volbách dostal dokonce víc hlasů, že jeho předchůdce Miloš Zeman.

Pavel zvítězil ve všech krajích kromě Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského. V Praze získal přes 76 procent hlasů, ve Středočeském kraji 63 procent. Celkem jej volilo 3,36 milionu lidí, což je rekordní číslo. Zatím nejvíc dostal před pěti lety Miloš Zeman, 2,85 milionu.

ANKETA: Jak jste spokojeni s výsledkem prezidenských voleb?

Celkem hlasovalo5631 čtenářů

„Rozumím i tomu, že se mnozí teď cítí zklamaní, protože jejich favorit nevyhrál. Ale zároveň také vnímám to, že v této zemi nevidím vítězné, nebo poražené voliče. Vidím, že v této volbě vyhrály hodnoty. Vyhrály hodnoty jako pravda, důstojnost, respekt a pokora," řekl Petr Pavel ve svém projevu po vítězství.

Novým českým prezidentem byl zvolen generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve finále porazil bývalého premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Pavel získal více než 58 procenta hlasů. Dosavadní prezident Miloš Zeman, který bude ve funkci do 8....

„Musíme společně přesvědčit všechny občany této země, že návrat k těmto hodnotám a návrat normální smysluplné komunikace nám výrazně pomůže výrazně zlepšit kvalitu života v této zemi,"popsal svůj plán Pavel.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto redakce Drbny

Štítky Petr Pavel, volby, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Praha, Středočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Pokorny

V tezkem souboji kariernich bolseviku vyhral ten pevnejsi, s podporou manzelky, absolventky Vojenske politicke akademie Klementa Gotwalda pro politruky

Pondělí, 30. ledna 2023, 10:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.