Počasí dnes24 °C, zítra24 °C
Sobota 10. června 2023  |  Svátek má Gita

Pražští hasiči zasahovali během Vánoc u desítek událostí

Pražští hasiči během Štědrého dne a vánočních svátků zasahovali u desítek událostí, z nichž jen málo souviselo přímo s Vánocemi. Na Štědrý den hasiči zasahovali u 25 událostí, na první svátek vyjížděli k 21 událostem a na druhý svátek k 24 událostem. Požáry způsobily prskavky i svíčky ve skořápkách.

Od prskavky chytil vánoční strom, od něj zase dárky. Škoda je několik set tisíc

Pražští hasiči zasahovali na Štědrý den u pětadvaceti případů, z nichž však pouze jeden přímo souvisel s oslavami Vánoc. „V půl osmé večer zasahovali hasiči ze tří profesionálních stanic a jedna dobrovolná jednotka v ulici Božejovická v Praze 4....

Na Štědrý den hasiči řešili 25 událostí, z toho bylo sedm požárů, ale jen jeden souvisel s Vánocemi. „V půl osmé večer zasahovali hasiči ze tří profesionálních stanic a jedna dobrovolná jednotka v ulici Božejovická v Praze 4. V rodinném domě hořel vánoční strom,“ popsal mluvčí hasičů Martin Kavka.

Na první svátek vánoční vyjeli hasiči v Praze k 21 událostem. „Ze šesti požárů jeden souvisel s Vánocemi. V ulici Nosická v Praze 10 hasiči dohasili požár akrylátové vany. Majitelka bytu pouštěla svíčky ve skořápkách a způsobila požár se škodou 10 tisíc korun,“ popsal Kavka a dodal, že na druhý svátek vánoční evidovali 24 událostí, z toho čtyři požáry, které ani v jednom případě nesouvisely s Vánocemi.

Ohodnoť článek

Foto Pixabay.com

Štítky Vánoce, hasiči, požár, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.