Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Adventní program na Zámku Svijany odpočítá čas zbývající do Vánoc

PR článek

Zámek Svijany nezapomíná na návštěvníky ani po oficiálním ukončení sezóny. Na dobu adventní pro ně letos opět připravil řadu zajímavých akcí na nádvoří, v prostorách zámku i v zámecké kapli, které budou stejně jako svíčky na adventním věnci odpočítávat zbývající dobu do Vánoc. Celý adventní program je zdarma nebo jen s dobrovolným vstupným.

První adventní neděli, 27. listopadu, se na nádvoří zámku v 16.30 hodin rozzáří vánoční stromek, pod nímž budou moci příchozí obdivovat ručně malovaný betlém od Kristýny Kolenské. V 17.00 se pak v zámecké kapli sv. Jana a Pavla uskuteční  adventní koncert harfistky Kataríny Ševčíkové. Jedna z nejvyhledávanějších evropských harfistek se věnuje především sólové hře a ve Svijanech nabídne směs známých skladeb nejrůznějších žánrů. V kapli zazní v jejím provedení ukázky klasické hudby od renesance přes baroko až po hudbu 21. století, filmové balady, vánoční písně v úpravě pro sólo harfu i její vlastní tvorba. O harfě, jednom z nejstarších hudebních nástrojů, se od ní hosté také v průběhu večera dozvědí mnoho zajímavostí. 

2. adventní týden

V sobotu 3. prosince se nádvoří zámku stane dějištěm zámeckých adventních trhů, které vždy slibují příjemnou vánoční atmosféru.  Na tradičním jarmarku lze pořídit regionální výrobky, dárkové předměty a zajímavé vánoční dárky. Za zvuku koled budou moci návštěvníci ochutnávat také různé regionální speciality a cukroví. Zahřeje je při tom svařené víno, horká medovina nebo pivovarský elixír – Svijanský Předek. Během druhé adventní neděle budou zdarma přístupné všechny zámecké expozice, z nichž některé budou před připravovanými změnami nové zámecké sezóny k vidění naposledy. Od 17.00 hodin program dne doplní zpěv vánočních písní za zvuku dobových varhan v zámecké kapli sv. Jana a Pavla.

3. adventní týden

Třetí adventní neděle 11. prosince bude ideální pro rodinnou návštěvu. Nabídne opět bezplatné prohlídky zámeckých expozic, při nichž se budou moci hosté projít po žárových hrobech z doby bronzové, odhalit tajemství pohřebního rituálu, prohlédnout si kultovní svijanské labuťky a posedět v původní kapli sv. Jana a Pavla. Pro děti bude připraven zcela nový vánoční kvíz, který prozkouší jejich bystrost a znalosti.

4. adventní týden

Od zkomponování a prvního veřejného uvedení slavné České mše vánoční Hej Mistře Jakuba Jana Ryby, uplyne letos na Štědrý večer 225 let. Hudební dílo, které dobylo svět, má pastorální ráz, je zasazeno do českého prostředí a pro svou prostotu i radostnou a svěží atmosféru bylo a stále je srozumitelné a přístupné širokému obecenstvu. Poslední adventní neděli 18. prosince je od 18 hodin na nádvoří Zámku Svijany představí pěvecký sbor Antonína Dvořáka Turnov spolu se sólistou Opery Národního divadla Luďkem Velem.

Adventní program na Zámku Svijany pak ve středu 21. prosince uzavře zpěv vánočních koled. V zámecké kapli je od 15.00 hodin bude zpívat opět sólista Luděk Vele. Před i po koncertu si budou moci zájemci na zámeckém nádvoří pořídit na štědrovečerní tabuli kapra z rybářství Březina.

Advent 2022 na Zámku Svijany

27. listopadu

16:30 Rozsvěcení vánočního stromu (Nádvoří)

17:00 Adventní koncert harfistky Kataríny Ševčíkové (Zámecká kaple)

3. prosince

10:00 - 17:00 Adventní trhy (Nádvoří)

17:00 Zpěv vánočních písní za zvuku dobových varhan (Zámecká kaple)

11. prosince

9:00 - 17:00 Bezplatné prohlídky, vánoční kvíz pro děti

18. prosince

18:00 Česká mše vánoční J. J. Ryby – Hej mistře (Nádvoří)

21. prosince

15:00 Zpívání koled s Luďkem Velem (Zámecká kaple)

Ideální doba pro návštěvu Pivních lázní

Podzimní plískanice i krutá zima jsou ideální dobou také pro návštěvu pivních lázní na Zámku Svijany.  Hosty čeká stylové prostředí, profesionální péče a nejkvalitnější pivovarské suroviny. Pivní lázeň ve vířivé dubové vaně nejen zahřeje, ale působí také blahodárně na lidskou psychiku a má řadu prokazatelných léčebných účinků. Horká lázeň v kvalitní svijanské vodě obohacené o o pivovarské kvasnice, slad a chmel je zážitek, na který se nezapomíná.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky advent, svijany, zámek, zámek svijany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.