pondělí 25. května 2020 Viola

FOTO, VIDEO: Během sobotní akce vybrali policisté v Praze na pokutách téměř 60 tisíc korun

Pražští policisté v sobotu realizovali hned několik rozsáhlých akcí, při kterých se zaměřili na kontrolu charových oblastí, hotelů, penzionů a ubytoven, ale i na squaty. Muži zákona se zaměřili i na problematiku nelegální migrace a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách. Policisté v průběhu celého sobotního opatření zkontrolovali přes 1787 osob, 931 vozidel, 17 squatů, 252 chat, 3 provozovny a 3 ubytovny.

Akce Chata

Policisté místních oddělení Zahradní Město, Strašnice, Uhříněves, Modřany, Lhotka a Hostivař začali v sobotu po poledni kontrolovat chatové a zahrádkářské kolonie v přidělených lokalitách. „Tato akce nazvaná „Chata“ byla preventivního charakteru a obyvatelé dotčených lokalit se mohli od policistů dozvědět jak správně zabezpečit svůj majetek," vysvětlil mluvčí policie Jan Rybanský důvod realizace akce.

Akce Hotel

V sobotu odpoledne policisté realizovali akci s názvem “Hotel“. Policisté se zaměřili na kontrolu předem vybraných hotelů, penzionů a ubytoven, ale i squatů a další podobných zařízení. „Policisté zacílili také na problematiku nelegální migrace a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách," uvedl mluvčí k akci Hotel.

Kontrola dodržování podmínek provozování taxislužby

Dopravní policisté souběžně s výše popsanými akcemi vytvořili několik kontrolních stanovišť, na kterých dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu nebo například na dodržování podmínek zákona o provozování taxislužby.

Akce Závěra

Akce “Závěra“ probíhala jako poslední. Policisté po sobotní jednadvacáté hodině kompletně svedli dopravu v ulici 5. května do jednoho pruhu, a to v obou směrech. „Zaměřili se na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových a nemotorových vozidel, držení telefonu či jiného hovorového zařízení v ruce nebo pátrání po odcizených motorových vozidlech," pověděl Jan Rybanský.

Výsledek? 113 přetsupků a 5 osob omezených na svobodě

Během soboty policie zkontrolovala 1787 osob, 931 vozidel, 17 squatů, 252 chat, 3 provozovny a 3 ubytovny. Bylo zjištěno celkem 113 přestupků v dopravě, z nichž 14 policisté oznámili správnímu orgánu, ostatní vyřešili na místě blokovou pokutou. Celkově bylo během zmíněných sobotních akcí vybráno na pokutách 58 900 korun.

„Na osobní svobodě bylo policisté omezili 5 osob, které se budou zodpovídat z různých porušení zákona, mimo jiné pro podezření z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Další byla v hledáčku rakouských policistů či muž, který pravděpodobně zapomněl, že má nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody," popsal policejní mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, akce, pokuty, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.