neděle 25. září 2022 Zlata

Piráti představili kandidátku pro volby v Praze. Lídrem je Hřib

Současný pražský primátor Zdeněk Hřib je lídrem kandidátky Pirátů pro podzimní volby do Zastupitelstva hlavního města Prahy. Na druhém místě kandidátky je místostarostka Prahy 10 Jana Komrsková. Na třetím pražský radní za Piráty pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský. Strana o tom rozhodla během víkendu.

„Chaos neprospívá koncepčnímu rozvoji města“

V komunálních volbách v roce 2018 skončili Piráti druzí za ODS, která má v pětašedesátičlenném městském zastupitelstvu 14 mandátů. Piráti mají 13 zastupitelů, stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrté Spojené síly. ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil má většinu 39 mandátů.

Loni v listopadu Hřib uvedl, že by bylo ideální, kdyby rada pokračovala ve stejném složení. „Když se podíváte na města, která prosperují, například Vídeň, tak je tam velká politická stabilita. To, co se dělo v minulých dvou volebních obdobích, kdy se rozpadaly koalice, tak to byl chaos, který neprospívá koncepčnímu rozvoji města," uvedl Zdeněk Hřib.

Hřib jede na Ukrajinu. Vměšovat se do ukrajinské krize mu nepřísluší, zní z opozice

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes oznámil, že v pondělí odpoledne odletí do Kyjeva, kde chce vyjádřit podporu a solidaritu Ukrajině v době hrozícího ozbrojeného konfliktu s Ruskem. Na Hřibovo rozhodnutí okamžitě reagoval opoziční...

„Pražané nežijí na Mariánském náměstí, ale v jednotlivých městských částech“

Místostarostka Prahy 10 Jana Komrsková byla v roce 2019 zvolena zastupitelkou hlavního města Prahy, ale v dubnu 2021 na toto místo rezignovala. „Magistrát musí jít příkladem radnicím městských částí ve své otevřenosti a férovém přístupu k občanům. Chci zlepšit způsob komunikace s jednotlivými městskými částmi, prosadit jejich spravedlivější finanční podporu a užší spolupráci na místních projektech městských částí v oblastech týkajících se občanské vybavenosti, školství, bydlení, veřejného prostoru, dětských hřišť a dopravy. Je nutné si uvědomit, že Pražané nežijí na Mariánském náměstí, ale v jednotlivých městských částech,” pověděla Jana Komrsková.

Adam Zábranský, který obsadil třetí místo kandidátky, je členem zastupitelstva Prahy od roku 2014 a v roce 2018 se stal radním pro oblast bydlení a transparenci. „Mojí vizí je Praha udržitelná, sociálně citlivá a inovativní. Chtěl bych, abychom v příštím volebním období mohli co možná nejvíce navázat na pozitivní kroky, které naše současná koalice udělala, z mojí gesce například naplnit Strategii rozvoje dostupného bydlení,“ pověděl Adam Zábranský.

Zdeněk Hřib chce být dál primátorem. Do voleb půjdu určitě, říká

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se pokusí v příštím roce ve volbách obhájit svůj post. Ve vnitrostranických primárkách bude usilovat o znovuzvolení lídrem Pirátů a kandidátem na primátora. „Do primárek půjdu určitě," řekl v rozhovoru s ČTK...

Podoba čela kandidátky Pirátů do Zastupitelstva hlavního města Prahy

 1. Zdeněk Hřib
 2. Jana Komrsková
 3. Adam Zábranský
 4. Magdalena Valdmanová
 5. Daniel Mazur
 6. Viktor Mahrik
 7. Eva Tylová
 8. Bára Soukupová
 9. Jiří Brůžek
 10. Zuzana Freitas
 11. Gabriela Lněničková
 12. Jaromír Beránek
 13. David Bodeček

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Honza Faltus

Štítky politika, volby, kandidátka, Zdeněk Hřib, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.