Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Lidé na Národní zpívali hymnu s Fialou, Rakušanovi děkovali. Dorazil i Kalousek

U památníku Sametové revoluce na pražské Národní třídě se od rána scházejí lidé, aby uctili výročí 17. listopadu. Ještě za tmy, zhruba dnes kolem šesté ranní, přišel premiér Andrej Babiš (ANO) s ministry Karlem Havlíčkem a Alenou Schillerovou. Kytici od Miloše Zemana přinesl zástupce prezidentské kanceláře. Kytici s nápisem „primátor hlavního města Zdeněk Hřib“ k pietnímu místu přinesla místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti). V jedenáct hodin na místo dorazil předseda koalice SPOLU Petr Fiala (ODS).

Lidé Rakušanovi děkovali

Před třičtvrtě na deset dorazil k pietnímu místu Ivan Bartoš (Piráti). Chvíli po desáté přišel uctít výročí 17. listopadu Vít Rakušan (STAN) společně s dalšími zástupci STAN. Víta Rakušana přivítal potlesk několika přihlížejících a skandování „děkujeme.“ „A my děkujeme vám!“ prohlásil Rakušan u vzpomínkového místa. Společně s ostatními zástupci STAN položil kytici také náměstek pražského primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček.

Po půl jedenácté se na piazzettě Národního divadla na náměstí Václava Havla začali scházet zástupci koalice SPOLU, mezi kterými nechyběly například starostky Prahy 2 a Prahy 5 Jana Černochová (ODS) a Renáta Zajíčková (ODS). Na místo dorazili také předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), znovuzvolený poslanec Martin Kupka (ODS), Marian Jurečka (KDU-ČSL) nebo Miroslav Kalousek.

Babiš se bál demonstrantů, na Zemanovu kytici přihlížející bučeli, místo Hřiba přišla Richterová

Ještě za tmy, zhruba dnes kolem 6:00, přišel premiér Andrej Babiš (ANO) s ministry Karlem Havlíčkem a Alenou Schillerovou uctít výročí 17. listopadu k památníku Sametové revoluce na pražské Národní třídě. Uvedla to dnes Česká televize. Premiér na...

Zuzana Čaputová položila květiny na Národní třídě. Od přihlížejících sklidila potlesk

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, podobně jako předloni, položila květiny u památníku 17. listopadu 1989 na pražské Národní třídě. „Jsem ráda, že předvečer výročí sametové revoluce můžu strávit právě tady v Praze,“ pronesla u památníku, kam...

Petr Fiala dorazil v dobré náladě, lidé s ním zpívali hymnu

Velký ohlas mezi přítomnými vzbudil příchod Petra Fialy. Lidé se s ním zhruba dvacet minut fotili, Fiala byl velmi ochotný a v dobré náladě. „Dnes to prožívám se zvláštní radostí. Je to poprvé, kdy nemáme v parlamentu komunisty,“ uvedl u vzpomínkového místa Petr Fiala a doplnil, že komunisté byli stín 17. listopadu.

Přihlížející s Petrem Fialou zazpívali u vzpomínkového místa státní hymnu a posléze pokračoval ke svému dalšímu programu, kterým je tradiční oběd s disidenty a osobnostmi listopadových dnů v Art restaurant Mánes.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ,

Štítky Národní, 17. listopad, historie, Rakušan, Kalousek, Bartoš, Fiala, 1939, 1989, Petr Fiala, Národní třída, Miroslav Kalousek, Vít Rakušan, ODS, Česká pirátská strana, Poslanecká sněmovna ČR, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zdeněk Hřib

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Servus Magus

Ať žije Rakušan, ať žije Fiala. Tak co, koblihovci, jak se Vám to čte? Jo, super, tak ať žije Kalousek!

Středa, 17. listopadu 2021, 16:40

Josef Mašek

bůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů

Středa, 17. listopadu 2021, 14:41

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.