úterý 4. srpna 2020 Dominik

POLITICKÁ KORIDA: Jak se staví vedení Prahy k vizuálnímu smogu? Odpovídají zastupitelé

Vizuální smog je problémem zejména centra Prahy již několik let. O to, aby křiklavá reklama z města zmizela se nově stará Manuál pro kultivovanou Prahu. Ten udává pravidla, která budou muset podnikatelé v centru Prahy dodržovat. Pražský magistrát zároveň rozdá mezi majitele provozoven v příštím roce dotace v souhrnné výši pět milionů korun na změnu vzhledu obchodů. Město tím chce zlepšit podobu pražských ulic a vizuálního smogu je zbavit. Budou tato opatření stačit? Odpovídají zastupitelé.

Otázka: Jak velkým problémem je pro Prahu vizuální smog? Postačí k jeho regulaci Manuál pro kultivovanou Prahu a dotace pro podniky?


Odpovědi nejsou redakčně upraveny a jsou řazeny podle data a času doručení do redakce. Jan Čižinský (PRAHA SOBĚ)Jiří Pospíšil (TOP 09 a STAN - Spojené síly pro Prahu) na dotaz redakce neodpověděli.​


Patrik Nacher (ANO 2011)

Tak v centru města to je zásadní problém a my máme nyní unikátní příležitost se do toho pustit. Koronavir zcela změnil život v historickém centru Prahy. Všechno zlé je ale pro něco dobré a nám tak tato situace umožní restart a takové změny, které by patrně na normálního provozu nebyly myslitelné, realizovatelné. Pokud ten čas promarníme, druhý pokus o změnu vzhledu v centru už mít zřejmě nebudeme.

Viktor Mahrik (Piráti)

Už  jen to, že se Praha vizuálním smogem konečně zabývá, je dobrá zpráva. Nejde sice o problém číslo jedna, ale nevkusná a  křiklavá reklama hlavnímu městu skutečně škodí. Historické centrum totiž  přichází o svou naprosto unikátní atmosféru, což vnímám jako vykrádání  cenného duchovního majetku. Samotný „Manuál pro kultivovanou Prahu“ pak chápu jako jasný signál, který navíc obchodníkům  podává pomocnou ruku a jde příkladem. Pozitivní motivace je totiž  vždycky mnohem lepší než jakékoli omezování, zákazy a represe.


Odpověděli po termínu:

Alexandra Udženija (ODS)

Vizuální smog trápí mnohá města. Praha není vyjímkou, ale vyjímečná je svou historickou hodnotou. Vizuální smog je tedy na místě regulovat, abychom si jedinečný génius loci Prahy uchovali. Manuál asi neuškodí, ale u současné magistrátní koalice jsem trochu opatrná. Manuálů a koncepcí vymýšlí opravdu mnoho, ale realita je někdy dost divoká. Vzpomeňte si, jak “pěkně” oživili nábřeží. Pokud do té “kultivované Prahy” řadí žlutočerné odpudivé bloky a zahrádky u tramvajových zastávek, tak já mám opravdu jinou představu.

POLITICKÁ KORIDA: Mělo by být Smetanovo nábřeží uzavřeno pro auta? Odpovídají zastupitelé

V nové rubrice s názvem Politická korida pražské zastupitelské kluby pravidelně konfrontujeme s tématy, která aktuálně hýbou Prahou. V těchto dnech je velkým tématem uzavření Smetanova nábřeží pro auta. Měl by být uzavřen jízdní pruh pro dopravu...

POLITICKÁ KORIDA: Zastupitelé odpovídají na otázku, zda by Praha měla bojovat o české turisty

V nové rubrice s názvem Politická korida budeme pražské zastupitelské kluby pravidelně konfrontovat s tématy, které aktuálně hýbou Prahou. V těchto dnech je velkým tématem odliv zahraničních turistů z Prahy, respektive příliv turistů tuzemských....

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Ivo Spisar

Štítky politická korida, korida, politika, zastupitelé, vizuální smog, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.