pondělí 26. října 2020 Erik

Dnes v noci bude na budovu sídla KSČM promítán portrét Milady Horákové

Na budovu sídla Komunistické strany Čech a Moravy v ulici Politických vězňů v Praze bude v noci na sobotu od půlnoci promítnut portrét Milady Horákové. Organizátoři akce tím chtějí upozornit na fakt, že právě komunisté Miladu Horákovou zavraždili ve vykonstruovaném procesu.

Projekce bude probíhat od půlnoci, tedy v době, kdy se Milada Horáková připravovala na vynesený rozsudek smrti oběšením a psala poslední dopis svým nejbližším. Od justiční vraždy Milady Horákové uplynulo letos přesně 70 let.

Pražským komunistům vadí kampaň s tváří Milady Horákové. Je to přepisování historie, zlobí se

Pražští komunisté se v pátek vyhranili proti kampani, která podle jejich slov přepisuje a zkresluje historii. Vadí jim projekt sdružení Dekomunizace, který stojí za bannery a velkoplošnými plachtami s portréty Milady Horákové doplněnými o rudý...

„Projekce bude probíhat přibližně od půlnoci a bude časově přizpůsobena faktu, že kolem půl šesté ráno byl rozsudek smrti vykonán. Chceme touto pokojenou pietní akcí připomenout, čeho se dopouštěli komunisté během minulého režimu a zároveň tak osvěžit paměť našeho národa, abychom na tyto skutečnosti nezapomínali," uvedl Jaroslav Kysilko, který akci vymyslel a financuje ji, akce není organizována žádnou politickou stranou a vznikla na základě diskuze na sociálních sítích.

Jaroslav Kysilko uvedl, že ho myšlenka uspořádat akci napadla při čtení jednoho z mnoha článků o Miladě Horákové. „Během několika minut jsem měl ve zprávách reakce lidí, kteří to byli ochotní a schopní technicky vymyslet a realizovat. Doposud jsme se neznali, ale z celého srdce si přejeme, aby komunisté již neměli faktický podíl na moci v této zemi a jejich zástupci neměli po příštích volbách poprvé od sametové revoluce žádné místo v Poslanecké sněmovně," doplnil Kysilko.

Přečtěte si příběh Milady Horákové, ženy, kterou nezlomila válka, nacisté, ani komunisté

Tento týden si připomínáme 70 let od úmrtí Milady Horákové. Ženy, která se stala symbolem statečnosti v boji proti totalitě i obětí zvůle komunistického režimu. Kdo byla tato dáma, která se pro svou odvahu a nezlomnost nezapomenutelně zapsala do...

Spoluorganizátor akce Robin Suchánek uvedl, že by se měly věci pojmenovávat pravým jménem. „Lidé hodně rychle zapomínají, a proto pokládám za důležité, abychom si nejen tento zločin, který komunisté spáchali, připomínali,“ řekl Suchánek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Ondřej Fajstavr

Štítky Milada Horáková, politika, sídlo KSČM, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.