úterý 22. září 2020 Darina

FOTO: Naše tanky budou v Praze! Ruští radikálové zaútočili na české velvyslanectví v Moskvě

Ruští radikálové, kteří se hlásí k ultranacionalistickému uskupení Jiné Rusko, včera večer zaútočili na české velvyslanectví v Moskvě. Důvodem bylo odstranění sochy Koněva. Radikálové vyvěsili na plot vyvěsili rudý transparent s nápisem Stop fašismu a do areálu hodili dýmovnici. Fotografie z akce vystavila skupina Jiné Rusko na svém facebooku.

Transparent a dýmovnice

„Až takovou reakci jsme nečekali,“ řekl pro Novinky.cz velvyslanec Vítězslav Pivoňka, podle kterého byla problémem hlavně vhozená dýmovnice, která byla bezpečnostním rizikem. „Byl jsem v tu dobu v areálu a viděl jsem i dým z dýmovnice,“ dodal. Ochranka vylila na dýmovnici vodu.

Jiné Rusko je postbolševická strana. Má postoje proti kapitalismu, Americe, flobalizaci a Číně. Je extrémně nacionalistická. Ve znaku má ruční granát. Jiné Rusko podporovalo anexi Krymu a její členové se zapojili do války na Donbasu na straně separatistů.

Podle ambasadora byla akce předem připravená. „Skupina měla dvě části, jedna natáhla transparent a jeden hodil dýmovnici,“ uvedl velvyslanec. Na akci dohlížela další skupina. Policista, který chránil budovu, zasáhl okamžitě. „Během pěti sekund je začal pronásledovat. Zranil se u toho,“ pověděl Novinkám Pivoňka.

Socha Koněva v Praze 6 byla demontována. Přesune se do muzea

Z podstavce v Praze 6 byla dnes dopoledne demontována bronzová socha maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. Radnice tím naplnila usnesení zastupitelstva ze září loňského roku.

Naše tanky budou v Praze, napsali radikálové na facebook

Skupina Jiné Rusko na facebooku večer zveřejnila fotografie z akce a vysvětlila, že útočila kvůli odstranění sochy maršála Koněva. Radikálové navíc vyzvali, aby na odstranění sochy z Dejvic reagovalo ruské ministerstvo zahraničí a ministerstvo obrany.

„Naše tanky budou v Praze! Rusko je vše, ostatní není nic!“ napsali radikálové na facebook.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Facebook Другая Россия

Štítky radikálové, tanky, Moskva, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.