středa 7. prosince 2022 Ambrož

Festival fantasy a sci-fi Comic-Con láká na herce ze Hry o trůny a videohry

V pražském O2 universum se bude od 22. do 24. dubna konat festival popkultury. Comic-Conu Prague se zúčastní mnoho osobností z fantasy a sci-fi světů, ale také představitelé hororů. Mezi nově ohlášenými hosty je například anglický herec Bernard Hill, který si zahrál krále Théodena ve filmové trilogii Pán prstenů nebo kapitána Edwarda Jamese Smitha ve velkofilmu Titanic. Podle jedné z pořadatelek Ivy Pavlouskové se návštěvníci se mohou těšit nejen na fotografování, autogramiády a besedy s herci a umělci, ale i na promítání, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a hraní videoher a stolních her.

Dorazí představitelé Hry o trůny i Fantastických zvířat

Festivalu se zúčastní komiksoví tvůrci, spisovatelé, cosplayeři, tedy příznivci kostýmových her, ale i herci. „Svoji účast potvrdili Finn Jones, Victoria Yeatesová a Richard Coyle, uvedl Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize akci spolupořádá. 

Nejznámější role britského herce Finna Jonese je Ser Loras Tyrell v seriálu Hra o trůny. Anglická herečka Victoria Yeatesová si zahrála ve snímcích Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny a Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství Bunty, asistentku Mloka Scamandera. Britský herec Richard Coyle je znám z filmů jako Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství, Princ z Persie: Písky času, Dobrý ročník, Zaslaná pošta nebo Human Traffic.

„Rovněž přijedou herci Christopher Lambert, Julian Glover, Sam Witwer, Tony Amendola a Robert Picardo, z hereček pak Hattie Hayridgeová nebo Cara Buono,“ dodal Renčín.

Přijedou komiksoví tvůrci z Česka i ze zahraničí

Ze zahraničních komiksových tvůrců pořadatelé přivítají Davida Lloyda, Lee Sullivana, Jamese O'Barra, Kevina J. Andersona nebo Stewarta Kennetha Moora. Domácí scénu pak budou reprezentovat Petr Kopl, Nikkarin, Dan Černý a Alice Slavíčková. Všechny výtvarníky budou moci návštěvníci pozorovat při práci. Přednášku v rámci festivalu bude mít astronom a popularizátor vědy Jiří Grygar.

Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha přes 1 400 metrů čtverečních. V obří videoherně budou představeny nové i retro konzole, videohry, virtuální realita, ale také herní počítače, notebooky a podobně. Deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy.

Loni se festivalu zúčastnilo přes 18 tisíc návštěvníků

Speciální expozice s názvem FutureCity přenese zájemce pomocí nejmodernějších virtuálních technologií do Prahy blízké budoucnosti. Součástí festivalu bude také představení muzikálu 2116 od Raye Bradburyho v podobě inscenovaného koncertu v kostýmech nebo výstavy Lego soch v životní velikosti a Star Trek kostýmů a rekvizit. Více informací se nachází na stránkách festivalu.

Comic-Con Prague vychází ze zahraničního konceptu, který má za sebou půlstoletou historii. První taková akce se konala v USA v roce 1970. Na první ročník tuzemského setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih přišlo předloni do pražského O2 universum 23 000 návštěvníků, loni jich pak pořadatelé zaznamenali celkem 18 500.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři , | Foto FB Comic-Con Prague

Štítky festival, literatura, film, kultura, komiks, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.