neděle 25. září 2022 Zlata

Na Letné proběhne velká akce Společně pro Ukrajinu. Zaměřená bude hlavně na účast uprchlíků

Na Letenské pláni proběhne v neděli 3. dubna od tří hodin odpoledne akce s názvem Společně pro Ukrajinu, kde vystoupí řada interpretů, herců, sportovců, odborníků nebo lidí, kteří Putinův teror zažili osobně, přežili a podařilo se jim utéct. Součástí akce bude také takzvané tržiště pomoci, kde zájemci najdou stánky organizací, které pomáhají jak v místě války, tak ukrajinským rodinám v České republice.

Hlavním posláním akce je vyjádření solidarity

„Akcí na podporu Ukrajiny už byla spousta, ale všechny byly mířené na Čechy. Chyběly mi akce, kam by mohli přijít uprchlíci z Ukrajiny ve větším počtu, protože jsou v cizí zemi, nikoho tu neznají a teď nevědí, co dál. Tato akce by měla fungovat jako místo, kde se budou moci potkat a seznámit s lidmi, kteří jsou na tom úplně stejně jako oni,“ vysvětlil pro Pražskou Drbnu organizátor akce Robin Suchánek.

Hlavním posláním akce je vyjádření solidarity lidem, kteří na Ukrajině odolávají útoku Putinova režimu, ale také dalším, kteří neúnavně demonstrují proti diktátorskému režimu Alexandra Lukašenka nebo agresi Vladimira Putina. Akce bude podle organizátora Robina Suchánka hlavně pro lidi, kteří z válečného území na Ukrajině utekli do České republiky.

VIDEO: Slzy zoufalství i prosba o uzavření vzdušného prostoru. Tisíce lidí na Václaváku podpořily Ukrajinu

Dnes ve dvě hodiny odpoledne se sešly tisíce lidí na Václavském náměstí v centru Prahy, aby vyjádřily podporu Ukrajině, která čelí válečné agresi ze strany režimu Vladimira Putina. Protest začal minutou ticha, pak se u mikrofonu vystřídali...

Zahraje Tomáš Klus nebo Pavel Callta

Letenská pláň bude rozdělena na dvě části. Ne jedné části bude pódium, kde budou probíhat koncerty. Potvrzenými interprety jsou například Tomáš Klus, Rybičky 48, Wohnout, Michal Hrůza a Kapela Hrůzy, Poetika, Pavel Callta, Desmod & Robo Šimko nebo Juraj Hnilica.

Na druhé části Letenské pláně bude takzvané tržiště pomoci. „Oslovili jsme organizace, které pomáhají na Ukrajině nebo uprchlíkům z Ukrajiny tady v České republice. Tyto organizace tam budou moci mít svůj stánek. Návštěvníci si budou moci vybrat, na co konkrétně chtějí přispět a jak chtějí pomoci. Na místě bude také zajištěna nabídka práce pro ukrajinské uprchlíky,“ vysvětlil organizátor.

Letenská pláň je místo, kam mohou dorazit desítky tisíc lidí. „Měřítkem toho, kolik lidí dorazí, může být faceboová událost,“ uvedl Robin Suchánek. Právě na facebookové události potvrdily svůj zájem o akci do čtvrtečního poledne necelé 4 tisíce lidí. „Jsme v kontaktu i s lidmi mimo Prahu, kteří se domlouvají, že by na Letnou vypravili autobusy s návštěvníky.“

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky Společně pro Ukrajinu, Praha, uprchlíci, Ukrajina, podpora

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Alžběta Dvořáková

Rusko-ukrajinskou situaci a její dopad na ekonomiku a další oblasti pro vás sledujeme i na našem webu .

sobota, 26. března 2022, 10:16

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.