středa 19. ledna 2022 Doubravka

Divadlo X10 pořádá třicetihodinový filmový maraton. Zažijte neobvyklou akci plnou umělců

Pražské Divadlo X10 pořádá v noci z 18. na 19. února v žánru slow TV třicetihodinový televizní maraton s názvem Akce Y: We Are Not Alone. Pořadatelé si pro účastníky akce připravili třicet hodinových filmů od českých i zahraničních umělců, které vznikly během lockdownů kvůli covidu-19. Neobvyklý program proběhne v podzemních prostorách Divadla X10 v rámci festivalu Malá inventura 2022.

Filmy a jídlo pod střechou divadla

Neotřelá akce nenabídne jen maraton filmů, ale také možnost přespat, nasnídat se i povečeřet přímo v divadle. Prostor kinosálu tak bude na třicet hodin novým domovem milovníků snímků. „Slow TV kino je pro nás především možností, jak být spolu. Původně streamovaný cyklus nyní přesouváme do fyzického prostoru, kde bude možné přespat, posnídat, povečeřet; diskutovat s umělci/umělkyněmi o jejich práci a zároveň společně sledovat či pobývat s jejich video-tvorbou,” říkají o akci kurátoři Anna Chrtková a Petr Dlouhý.

Kam v lednu za kulturou i zábavou? Workshop pro děti, ples ve středověkém stylu či divadelní komedie

Praha jako hlavní město České republiky nabízí mnoho kulturních akcí a zajímavých zážitků. Lidé, kteří nechtějí svůj volný čas trávit doma u televize, mohou v lednu zavítat na nejrůznější divadelní představení, koncerty či plesy. Podívejte se na...

Třicet umělců, třicet děl, třicet hodin

Svá díla na speciální přespávačce s filmy představí třicet začínajících i ostřílených umělců, například Miřenka Čechová, kterou proslavila její kniha Baletky nebo herečka Anita Krausová.

Na akci mohou lidé dorazit kdykoliv během jejího konání, stejně tak mohou kdykoliv prostory divadla opustit. Maraton oficiálně započne v pět hodin odpoledne a skončí v sobotu v jedenáct večer. Divadlo X10 se nachází nedaleko stanice Můstek.

Co je slow TV?

Slow TV je podle pořadatelů akce formát, který operuje s vědomým oproštěním se od dějovosti a přiznává videu jeho funkci takzvaného živého obrazu. Audiovizuální formáty totiž vždy nemusí přitahovat pozornost. Kvůli velkého množství obsahu jsou filmy a videa často odsouvána do pozadí našich životů.

Harry Potter se vrací bez Rowlingové a Skandinávci berou Netflix útokem

Návrat do Bradavic s HBO GO už nejspíš většina fanoušků Harryho Pottera zaznamenala. V nostalgickém dokumentu můžete s tvůrci zavzpomínat na natáčení. Ze Švédska a Norska na Netflix putují čím dál více zajímavé kousky a vrací se černobílé filmy.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.