úterý 4. srpna 2020 Dominik

TÝDEN V PRAZE: Pigy, Kouř a Stalker na střeše

K létu patří přesun kultury z vnitřních prostor pod širé nebe. Atmosféra doplněná svitem měsíce a čerstvě čepovaným pivem za vlahého večera se nedá ničím nahradit. Vychutnejte si ji během příštího dne v Praze. Několik tipů najdete v seznamu níže.

Balkán nad Prahou (pro všechny, kdo neodjeli vlakem do Jugošky)

Střecha Lucerny (Štěpánská 61), 13. 7. 2020, 17:00
Další stylový večírek s výhledem na panoramata Prahy, který poskytuje jedině střecha Lucerny. I tentokrát vás čeká folklorně tematický večer. Čeká vás projížďka páternosterem, welcome drink, rytmická balkánská hudba a balkánské speciality, jako je muckalica, pljeskavica a rakija. Nebo prostě pivo. Vstupné: 300 Kč. 

Muzika v Parku Riegrovy sady | Jaroslav Uhlíř

Riegrovy sady 28, 14. 7. 2020, 17:00
V rámci projektu Muzika v Parku tentokrát vystoupí Jaroslav Uhlíř se svými evergreeny, které milují děti i dospělí a které se proslavily zejména skrze pořady pro děti. Rodinám doporučujeme nabídku rodinného vstupného. Další koncerty v rámci Muziky v parku “pod širým nebem, pod korunami stoletých kaštanů a z prvorepublikového podia” můžete slyšet v následujících týdnech. Zahraje například Ivan Mládek, Mirai a Robert Křesťan.

Kouř se Šimonem a Michalem Cabanovými | Český výběr

Edison Filmhub (Jeruzalémská 2), 14. 7. 2020, 19:00
“Muzikál totalitního věku” budete moci vidět v úterý v Edisonu. A nejenom to: přijde také Arnoštek se svou diskotékou! Po projekci se budete moci účastnit debaty s představitelem této legendární postavy. 

Retrokino: Stalker (1979) na střeše Veletržáku NGP

Letní retrokino na střeše Veletržního paláce (Dukelských hrdinů 47), 16. 7. 2020, 21:30Tři muži se vydávají do Zóny, zakázané oblasti někde v Rusku, aby našli místo, kde se plní lidská přání. Jde o cestu náročnou, dlouhou a neveselou; hlavně proto, že je Zóna velmi živým prostorem, jehož části se nevyzpytatelně proměňují a straží na své návštěvníky záludné pasti.
Rezervace na projekci jsou nutné předem on-line. Vezměte si s sebou deku i občerstvení.

Pigy a Lily na cestách

Hostivařská přehrada, 18. 7. 2020, 14:00 - 16:00
Na závěr něco pro rodiny s dětmi. Oblíbené dětské postavičky Pigy a Lily zamíří v rámci svého letního turné i do Prahy, konkrétně na břeh Hostivařské přehrady, kde se může celá rodina ochladit během horkého sobotního odpoledne, ale také si užít den plný her, zábavy a překvapení pro celou rodinu. 
 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Facebook "PARK Riegrovy sady"

Štítky kultura, přehled, akce, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.