středa 15. července 2020 Jindřich

FOTO: Prahou ode dneška jezdí kulturní tramvaj. Slouží jako pojízdné jeviště a zve na akce

Po Praze ode dneška jezdí kulturní tramvaj, která bude po celý rok cestujícím nabízet informace o tom, kam mohou vyrazit za kulturou. Tramvaj zároveň poslouží jako pojízdné jeviště nebo jako prostor k netradičním divadelním představením.

Kulturní tramvaj na lince číslo 9

Dnes vyjela do pražských ulic kulturní tramvaj, která pomůže propagovat akce v hlavním městě. „Kulturní život se po koronaviru konečně pomalu probouzí. Těší mě, že můžeme Pražanům zprostředkovat setkání s kulturou i tímto netradičním způsobem,“ říká radní hlavního města Prahy pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Kulturní tramvaj pasažéři potkají jako součást běžného provozu, a to nejčastěji na lince číslo 9. „Základním motivem, který zdobí její zevnějšek, je obraz Pohled na Prahu od Ládví z roku 1908 českého impresionistického malíře Antonína Slavíčka. V tramvaji se cestující potkají třeba s Karlem Čapkem, Emou Destinovou nebo Antonínem Dvořákem,“ popsal mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Osobnosti české kultury

Z okna tramvaje vyhlíží osmnáct portrétů osobností české kultury a díky QR kódům umístěným na voze se cestující mohou o těchto osobnostech dozvědět řadu zajímavostí a zjistit, kde jsou v Praze s nimi spojená místa.

Více informací o kulturní tramvaji a projektu Jedeme za kulturou najdete zde.

Kulturní tramvaj bude fungovat i jako kulturní zpravodajství. Cestující zde namísto reklamních sdělení naleznou informace o kulturních událostech, které mohou v Praze navštívit.

Praha žije hudbou

Příležitostně bude tramvaj po Praze živou kulturu i vozit. V rámci různých akcí poslouží jako pojízdné podium pro koncerty, divadelní představení nebo čtení. Poprvé budou lidé moci vidět tramvaj v akci poslední červnový víkend, kdy se uskuteční festival Praha žije hudbou.

„Jsem rád, že prostředek veřejné dopravy může kromě svého primárního účelu plnit i vzdělávací a informační funkci. Díky projektu Jedeme za kulturou si Pražané a návštěvníci hlavního města mohou udělat výlet na místa, která jsou spojena s důležitými osobnostmi naší kulturní historie,“ dodává náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MHMP

Štítky kultura, akce, koncerty, tramvaj, kulturní tramvaj, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.