čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Praha 8 spouští unikátní galerii. Návštěvníci si mohou díla prohlédnout virtuálně

Některé galerie, které musely zavřít kvůli pandemii koronaviru, se snaží zůstat přístupné alespoň digitálně. Dvě výstavy momentálně nabízí také Praha 8, a to v Libeňském zámku a v tzv. Bílém domě. Jelikož si jich veřejnost v tuto chvíli moc neužije, přichází vedení radnice s verzí Virtuální galerie 8 (VG8).

„Do této virtuální galerie jsme v tuto chvíli „instalovali“ výstavu Rosti Osičky Rub a líc, která je právě na chodbách Libeňského zámku. Nově si jí tak ale lze prohlédnout i z pohodlí domova,“ vysvětluje starosta Prahy 8 Ondřej Gros. Výstava zahrnuje obrazy, básně, zajímavé předměty i fotografie, je doplněna audio-video záznamem i audio komentářem u každého exponátu.

Virtuální galerie bude brzy rozšířena o Usedlosti Prahy 8, která je momentálně instalována v budově radnice v tzv. „Bílém domě“, ale také přijdou na řadu neobvyklé expozice, například nikdy nezrealizovaná výstava Evy Pilarové, poslední dny druhé světové války v Praze 8 podle dobových policejních spisů a další.

„Věříme, že si nová virtuální galerie najde významné místo na kulturní mapě Prahy 8, protože velkou část výstav zde uvedených nikdy nespatříte v jiné „kamenné“ galerii, pouze ve VG8,“ říká starosta Gros a přidává přání inspirativního zážitku u výstavy Rub a líc.

Ohodnoť článek

Foto virtualnigaleriepraha8.cz

Štítky virtuální, galerie, Praha 8

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.