pátek 23. dubna 2021 Vojtěch

FOTO: Michal Škapa aka Tron přemalovává protihlukovou stěnu u Evropské třídy

U Evropské třídy v těchto dnech jeden z nejvýraznějších českých autorů spojených s graffiti scénou Michal Škapa aka Tron realizuje další z Nápadů pro Šestku. Jde o revitalizaci protihlukové stěny, kterou často hyzdila vandalská graffiti a malůvky amatérských sprejerů.

Boj proti amatérským sprejerům

Kvůli amatérským malůvkám musela být stěna často přetírána na bílo, což stálo magistrát nemalé peníze. Maroš Brodziansky a Radka Johnová přišli s nápadem, že by se plocha mohla svěřit profesionálům. Porotu nejvíc zaujal návrh Michala Škapy aka Trona, jednoho z nejvýraznějších českých autorů spojených s graffiti scénou.

Inspirace písničkou

Ten se dokázal prosadit nejen ve veřejném prostoru, ale postupně pronikl i do galerií. Před rokem představil v Praze 6 výstavu v galerii Villa Pellé. Při zkrášlování protihlukové zdi se nechal inspirovat skladbou Leaving on a Jet Plane, která je o cestování, návratech a vztazích.

Na červený podklad podle vedení Prahy 6 během pár dnů přibudou zajímavé detaily typické pro Škapovu tvorbu, které budou vznikat i pomocí promítání na stěnu.

Ohodnoť článek

Foto Facebook Praha 6

Štítky graffiti, protihluková stěna, revitalizace, Praha 6

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.