úterý 18. května 2021 Nataša

Projekt #OneTrack spojil české hudebníky do jedné skladby

Během jednoho týdne složili čeští hudebníci plnohodnotnou píseň, aniž by se potkali nebo spolu vůbec někdy předtím hráli. Poslechněte si skladbu, která vznikla hudební štafetou.

Na počátku byl groove v podobě přesných bicí Matyáše Vordy, na který následně přidal baskytarovou linku Roman Lstibůrek a předal štafetu dál. Vznikla tak hudební lavina, na kterou se jako lepkavý sníh postupně nabalili další hudebníci. Nikdo z nich nevěděl předem, co mu přijde pod ruku a na nahrání své linky měli vždy 24 hodin - ať už jde o klávesy Romana Holého z J.A.R. nebo oldschoolový rap Paulieho Garanda či vokály Žofie Dařbujánové.

Jak se z nápadu postupně stala plnohodnotná skladba, jste mohli sledovat i přes Instagram. Výsledný #OneTrack si můžete nyní pustit v plné kráse!

Za projektem #OneTrack stojí kromě současných okolností, které hudebníkům příliš nenahrávají i chuť hudebníky propojit a nastínit vám tak kreativní proces vzniku písně - jak ze semínka, kterým je počáteční nápad, postupně vyklíčí a vyroste plnohodnotná skladba. Bez ohledu na žánr, ve kterém se profesionální hudebníci profilují, dokázali během jediného týdne a aniž by se vzájemně potkali, složit uklidňující freestyle, který by se klidně mohl ocitnout na hudebním albu jednoho z nich. O hudební produkci a finální mix se postaral Ondřej Fiedler, který z jednotlivých stop nastříhal devadesátisekundovou píseň. Výsledné video osobitě zeditoval bubeník a první článek štafety Matyáš Vorda.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky Red Bull, hudba, Žofie Dařbujánová, Paulie Garand

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.