Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Středa 22. května 2024  |  Svátek má Emil
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

DinoPark v Praze na Harfě nabízí mnohem víc než jen modely dinosaurů

PR článek

Jezdíte rádi na výlety, kde zažijete spoustu dobrodružství, zábavy, a ještě se něco nového dozvíte? Pak je DinoPark přesně to, co hledáte! Největší síť zábavních parků v ČR najdete v Plzni, Liberci, Praze, Vyškově a nedaleko Ostravy, letos i s novým 3D filmem Ztracený svět 2. Vydejte se mezi dinosaury objevovat tajemství druhohor!

Nejen pro děti, které mají rády dinosaury, bude určitě velkým zážitkem návštěva DinoParku. Po celé České republice jich je už pět, kromě hlavního města se nachází také v Plzni, Liberci, Vyškově a nedaleko Ostravy. Každý DinoPark je jiný, a i když je téma druhohor a dinosaurů jasně dané, každý je svým pojetím unikátní.

Ten v Praze se nachází přímo na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze 9 Vysočanech, což už je samo o sobě výjimečné. DinoPark je zábavní park tematicky zaměřený na dinosaury a období druhohor. Návštěvníci zde najdou mnoho pohyblivých i statických modelů dinosaurů v životní velikosti, které si DinoPark sám koncipuje, konstruuje a vyrábí. Hned za bránou do druhohor zaujmou dva obávaní řvoucí T-Rexové, o kousek dál pohybliví Plateosauři, rozevřenou náruč s dlouhými drápy ukazuje Therizinosaurus a nepřehlédnutelný je i obrovský 27 metrů dlouhý Barosaurus.

Aby byla atmosféra druhohor zachycena co nejvěrněji, některé expozice zobrazují i skutečné dinosauří souboje. Ceratosaurus právě skolil Camarasaura, Scutosaurus se urputně brání Inostrancevii a dva Pachycephalosauři svádí nelítostný boj svými tlustými lebkami. Nejzajímavějším a současně nejpodařenějším pohyblivým modelem dinosaura je rozhodně Triceratops, který nejen hýbe hlavou, dýchá, vrtí ocasem a mrká, ale dokonce umí i čůrat.

Součástí DinoParku Harfa je také unikátní 4D kino, ve kterém je po celý den opakovaně promítán panoramatický film vyrobený přímo pro DinoPark nebo VR zóna, což je zóna s virtuální realitou, díky které se návštěvník pomocí digitálních technologií ocitne téměř ve skutečném druhohorním prostředí.

Milovníci selfie si přijdou na své u doširoka rozevřené tlamy „Lavičkosaura“, na zádech obřího hada Titanoboa nebo jako právě vylíhnutí z dinosauřích vajec. Oblíbená je také fotka s hromadou dinosauřího trusu, o kterou je možné zakopnout nedaleko Iguanodona. Unikátem světového významu je také živá druhohorní rostlina WOLLEMI NOBILIS, která rostla na Zemi už před 175 miliony lety a teď roste přímo v areálu DinoParku na Harfě.

Kdo si chce prohlédnout skutečné zkameněliny, paleontologické vybavení a spoustu dalších zajímavostí z oblasti paleontologie, může se zastavit v nově vybudované paleontologické pracovně. Cestou je možné se nechat vyfoukat v malé kouzelné budce, které se říká DinoHurikán, a je určený těm, kteří se nebojí postavit se síle druhohorní bouře.

Děti se v pražském DinoParku mohou zabavit na prolézačkách, u „hádací“ stěny nebo si dopřát jedinečné DinoTetování. Také si mohou vyzkoušet práci paleontologa na paleontologickém hřišti a objevit své první nalezené fosilie. Dospělí návštěvníci si mezitím mohou v klidu posedět u kávy a občerstvení v nově zrekonstruovaném DinoCafé a jako vzpomínku na den strávený v druhohorách je možné zakoupit trička, čepice, tašky, plyšáky a spoustu dinosauřích suvenýrů, které si můžete vybrat v DinoShopu.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky DinoPark, zábava, děti, film, dinosauři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

DinoPark v Praze na Harfě nabízí mnohem víc než jen modely dinosaurů  |  Kultura  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.