Počasí dnes2 °C, zítra2 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová, filmová představitelka starostlivých maminek

Ve věku 86 let dnes v Praze zemřela filmová a divadelní herečka Zdena Hadrbolcová. Ve filmu a v televizi se proslavila zejména jako představitelka starostlivých maminek. Zahrála si například ve snímku Už zase skáču přes kaluže, ve Slavnostech sněženek či v televizních seriálech Létající Čestmír a Ulice.

Hadrbolcová loni v prosinci utrpěla podle médií mozkovou příhodu a musela být převezena do nemocnice. V poslední době byla v léčebně pro dlouhodobě nemocné. „My jsme to velmi tajili, kde je, aby měla klid," řekla herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová, která byla s Hadrbolcovou v kontaktu. Dodala, že herečka zemřela dnes ráno.

Zdena Hadrbolcová vystudovala Divadelní akademii múzických umění. Nejprve studovala režii, následně přešla na herectví. Po absolvování školy nastoupila do tehdejšího Divadla S. K. Neumanna (nynějšího Divadla pod Palmovkou). Na jevišti ztvárnila řadu postav, mimo jiné Soňu v Čechovově Strýčku Váňovi nebo Růženku ve Šrámkově lyrickém dramatu Měsíc nad řekou.

Na počátku 90. let zamířila Hadrbolcová do Činoherního klubu, odkud zanedlouho přešla do angažmá v Městských divadlech pražských. Od roku 1997 byla členkou hereckého souboru Divadla Na zábradlí. Diváci ji tam mohli spatřit například v Pitínského Matce nebo jako statkářku Petrinovou v dramatu Platonov je darebák!

Diváci ji znali také z filmů a televize. Zahrála si například v Kachyňově snímku Už zase skáču přes kaluže, ztvárnila ráznou vedoucí samoobsluhy v Menzelových Slavnostech sněženek či starostlivou, leč poněkud dezorientovanou maminku v dramatu Saši Gedeona Návrat idiota.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ČTK, Tomáš Zezulka

Štítky divadlo, film, Hadrbolcová, úmrtí, herečka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová, filmová představitelka starostlivých maminek  |  Kultura  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.