neděle 9. srpna 2020 Roman

Sdílené koloběžky v Praze si mohou lidé ode dneška odemknout na celý týden

Společnost Lime, která provozuje sdílené koloběžky v Praze nově nabídne možnost pronajmout si koloběžku na týden za 149 korun. Tento tarif cílí na uživatele, kteří na koloběžkách cestují častěji. Podle společnosti Lime je toto cesta, jak službu zpřístupnit komunitě lokálních jezdců. Novinka je dostupná od dnešního dne a k její aktivaci postačí zakoupit si daný tarif přímo v mobilní aplikaci.

„Cena týdenního předplatného Lime Week Pass je stanovena na 149 korun a uživatel za ni může koloběžky po dobu sedmi dnů bezplatně odemykat a platit tak jen za projeté minuty. Běžná cena odemčení koloběžky je 25 korun, takže náklady za pořízení týdenního předplatného se při dvou jízdách denně vrátí již během prvních tří dnů," popisuje mluvčí společnosti Lime Michal Marek.

Kontroverzní sdílené koloběžky opět zaměstnaly potápěče. Pod Karlovým mostem vylovili hned čtyři

Sdílené elektrokoloběžky se nepyšní oblíbeností nejen u pražských zastupitelů, ale podle všeho také u některých obyvatel města a turistů. Jak jinak si vysvětlit, že hned čtyři koloběžky vylovili při nedělním výcviku u Karlova mostu městští...

„Naším cílem je zvýhodnit naše nejaktivnější uživatele, tedy ty, kdo využívají koloběžky k dennímu dojíždění. Chceme, aby naše služba byla pevnou a přirozenou součástí života v Praze, a jsme proto zavázáni ji maximálně přizpůsobit primárně Pražanům. Prvním krokem je právě týdenní předplatné a aktuálně s městem pracujeme také na způsobu, jak službu Lime zaintegrovat do systému pražské Lítačky. Pro místní obyvatele by tak služba byla zase o něco výhodnější,“ popisuje provozní manažer společnosti Lime Ondřej Široký.

Zákaz elektrokoloběžek v pěších zónách v centru bude platit možná už od příští turistické sezóny

Praha 1 chce na pěších zónách v centru metropole zakázat jízdu na elektrických koloběžkách. Opatření by se týkalo zejména společnost Lime, která nabízí sdílené elektrokoloběžky, a případně dalších obdobných komerčních služeb. Dnes o tom...

Dalším krokem, o který společnost Lime v Praze stojí, je integrace do pražské Lítačky. „Kombinace MHD a elektrických koloběžek je vítanou alternativou pro lidi, kteří se chtějí po městě pohybovat rychle, pohodlně, bez postávání v zácpách a co nejudržitelnějším způsobem," uvedl mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koloběžky, novinka, Lime, doprava, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.