úterý 14. července 2020 Karolína

Hele, tady je pětilitr. Řidič nadýchal přes dvě promile a snažil se uplatit strážníky

Hele, tady je pětilitr... Těmito slovy chtěl urovnat situaci opilý devětašedesátiletý řidič, který jel v poškozeném voze a nadýchal přes dvě promile alkoholu. Strážníci ho upozornili na další podezření ze spáchání trestného činu podplácení. Případem ze začátku listopadu loňského roku se nyní zabývá Policie ČR, uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Neosvětleného červeného auta s poškozeným předním nárazníkem si všimli pražští strážníci taky kvůli značně nejistému způsobu jízdy. Případ se stal začátkem listopadu v Jarníkově ulici v Praze.

Když strážníci zastavili vozidlo o kousek dál na parkovšti, zjistili, že řidič daného vozu má velké problémy s koordinací pohybů i s vyjadřováním. „I jeho dech prozrazoval požití alkoholu. To následně potvrdila také opakovaná dechová zkouška, která prokázala přes 2 promile," popsala mluvčí.

Muž byl omezen na osobní svobodě a strážníci přivolali státní policii. „Při čekání na jejich příjezd nabídl devětašedesátiletý muž strážníkům úplatek ve výši 5 tisíc korun. Strážníci ho upozornili na další podezření ze spáchání trestného činu podplácení. Případem ze začátku listopadu loňského roku se nyní zabývá Policie ČR," doplnila Irena Seifertová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky úplatek, opilý řidič, strážníci, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.