pondělí 4. července 2022 Prokop

Při nehodě autobusu v Praze se zranilo dvanáct dětí a tři dospělí. Na místě jsou záchranáři

Dnes ráno došlo v Praze k dopravní nehodě, při které se srazilo osobní auto s autobusem. Při nehodě se zranilo celkem patnáct lidí, z toho dvanáct dětí a tři dospělí včetně řidiče osobního auta. Příčiny vzniku dopravní nehody a její okolnosti prošetřuje policie, která na místě také řídí dopravu.

Ke střetu autobusu a osobního auta došlo v ulici K Horkám dnes před půl devátou. „Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékaře, inspektora a speciální vůz Fenix. Na místě se nachází asi patnáct zraněných osob, všichni při vědomí, jedná se vesměs o lehká zranění,“ uvedla na Twitteru mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Poštová doplnila, že zraněno bylo dvanáct dětí ve věku od deseti do dvanácti let a tři dospělí včetně řidiče osobního auta. „Naštěstí se jednalo jen o lehká zranění, nejčastěji úrazy hlavy a pohmožděniny,“ dodala.

Dopravu na místě řídí policisté. „Na místě jsou složky integrovaného záchranného systému a ulice K Horkám je po dobu šetření obousměrně uzavřena. Příčiny vzniku dopravní nehody a její okolnosti prošetřuje policie,“ uvedla pro redakci Pražské Drbny policejní mluvčí Martina Špryslová a dodala, že ani jeden z řidičů neřídil pod vlivem alkoholu.

K nehodě vyjížděli i hasiči. „Na místo vyjeli hasiči z Chodova a také ze Strašnic kvůli hlášenému většímu úniku oleje, který se nepotvrdil. Na místě jsme provedli protipožární opatření,“ napsal na Twitter mluvčí hasičů Martin Kavka.

Nehoda komplikuje i provoz MHD. „Na místě vznikají kolony. Provoz linek 177, 181 a 182 je omezen. Kolony sahají až na Litochlebské náměstí. Ovlivněny tedy jsou i linky 170, 154 a 197. Linky 177, 181 a 182 jsou rozděleny na dvě části. V zastávkách Donovalská a K Obecním Hájovnám, respektive Přeštická se linky otáčí do protisměru. Předpoklad neprůjezdnosti cca do 11 hodin,“ píše se na Twitteru Pražské integrované dopravy.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

Štítky doprava, nehoda, děti, zranění, policie, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.