pondělí 23. května 2022 Vladimír

V Praze probíhá výměna přístřešků na zastávkách MHD. Cestující se mohou těšit na nové prvky

Městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP) pokračuje s výměnou přístřešků na zastávkách MHD. Mluvčí společnosti Martin Drozda sdělil, že firma výměnu zatím zahájila nebo dokončila na 24 místech v metropoli. Do června plánuje nahradit zhruba 300 z přibližně 700 přístřešku, které dosud provozovala firma JCDecaux. Té loni vypršela smlouva a město se rozhodlo ji neprodlužovat.

Francouzská firma JCDecaux provozovala stovky přístřešků v metropoli na základě smlouvy z roku 1994, výměnou za jejich zajištění a údržbu a nájem městu na nich může provozovat reklamu. Smlouva skončila koncem loňského června, vedení města již před tím rozhodlo o tom, že pořídí vlastní mobiliář.

Přístřešky začaly THMP vyměňovat koncem loňského roku. V zimních měsících podle mluvčího harmonogram nastavily s ohledem na počasí na 25 až 30 kusů za měsíc. „Aktuální lednový harmonogram je dodržován, pouze dvě lokality byly přerušeny z důvodu zjištěné kolize s inženýrskými sítěmi. Po technickém vyřešení kolize budeme v pracích pokračovat,“ uvedl Drozda.

Mezi zastávkami Starý Hloubětín a Lehovec nebudou jezdit tramvaje

Cestující v pražském Hloubětíně čeká dvoudenní výluka tramvají v úseku mezi zastávkami Starý Hloubětín a Lehovec. Důvodem je oprava kolejí. Výluka začala v sobotu 22. ledna ve 04:30 a skončí v pondělí 24. ledna po 04:30. Vyplývá to z informací...

Celá výměna potrvá zhruba dva roky

Firma zatím práce dokončila nebo s nimi začala například ve Stodůlkách, v Horní Měcholupech, v Modřanech, na Bílé Hoře, na Zemance, ve Štěrboholech nebo v Malé a Velké Chuchli. Na jaře by se podle Drozda měly práce zrychlit, v březnu firma plánuje vyměnit 60 přístřešků, v dubnu 61, v květnu 68 a v červnu 55. Celkem má výměna trvat asi dva roky.

Na podobu nových zastávek v minulosti město vypsalo designovou soutěž, prototyp poté nechalo umístit na Palackého náměstí. Standardní zastávka podle dřívějšího vyjádření ředitele THMP Tomáše Jílka vyjde na zhruba 350 tisíc korun bez náhradních dílů a dalšího vybavení a instalace včetně vybudování základů se vejde do 100 tisíc korun.

Sanace svahu a oprava opěrné zdi v Praze omezí dopravu

Rekonstrukce opěrné zdi podél pražské Komořanské ulice bude po zimní přestávce pokračovat. Dělníci se na místo vrátí v pondělí 10. ledna a stavební práce si vyžádají dopravní omezení. Opravu zdi a sanaci svahu v ulici zařizuje Technická správa...

Nové prvky

V budoucnu by se na zastávkách měly objevit i nové prvky, část reklamních ploch podle dřívějších informací například nahradí LCD panely, na kterých budou informace o kulturních nebo sportovních akcích a v případě neočekávaných událostí zprávy krizového centra magistrátu. Podle vyjádření vedení města by se měl v budoucnu počet přístřešků rozšířit nad stávající počet, čímž chce magistrát reagovat na žádosti městských částí.

O nové zastávky se zatím provizorně stará THMP, počítá se nicméně s tím, že je převezme dopravní podnik, který také v soutěži vybere provozovatele reklamních ploch. Oficiálně to však zástupci města ani podniku ještě nepotvrdili. „Definitivní rozhodnutí o správě mobiliáře zatím nepadlo,“ dodal Drozd.

Velké změny v pražské hromadné dopravě. Delší intervaly, zrušené spoje či nová jména stanic

Pražská městská hromadná doprava bude až do konce letošního ledna jezdit podle omezených "poloprázdninových jízdních řádů". Důvodem je každoroční lednový pokles počtu cestujících. Intervaly mezi spoji budou prodlouženy a oproti běžnému stavu se...

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto iprpraha.cz

Štítky přístřešek, stavba, rekonstrukce, doprava, zastávky, MHD, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.