pondělí 23. května 2022 Vladimír

Vážná nehoda na pražském Újezdě. Řidič srazil dva chodce, jeden z nich skončil v umělém spánku

Na pražském Újezdě stala vážná dopravní nehoda. Řidič srazil a těžce zranil dva chodce. Jeden z nich měl srdeční zástavu, byl uveden do umělého spánku a okamžitě převezen do nemocnice.

Na Újezdě se ve středu večer udála vážná dopravní nehoda, při které řidič srazil dva seniory. Hůře dopadl sedmdesátiletý muž, který utrpěl traumatickou zástavu srdce. Záchranáři ho na místě museli resuscitovat a naštěstí se jim podařilo funkci srdce obnovit. Následně muže uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a převezli ho do Fakultní nemocnice v Motole. Muž navíc utrpěl vážný úraz hlavy.

Druhý zraněný muž, kterému je devětašedesát let, utrpěl tržnou ránu hlavy a otřes mozku. Pravděpodobně také pojede do nemocnice, ale to ještě nedokážu potvrdit,” sdělila Pražské Drbně mluvčí záchranářů Jana Poštová. Bližší informace o řidiči zatím nejsou známy.

Pražští záchranáři řešili loni nejvíce událostí v historii. Měli denně přes tři sta padesát výjezdů

Pražští záchranáři zveřejnili statistiky za uplynulý rok. Během roku 2021 přijali dispečerky a dispečeři pražské záchranky téměř 210 tisíc volání na tísňových linkách a posádky řešily v metropoli přes 127 500 událostí, což znamená meziroční nárůst...

 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ZZS JK - Ilustrační foto

Štítky nehoda, Újezd, chodci, řidič, zranění, srážka, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.