neděle 9. května 2021 Ctibor

Stavba tramvajové smyčky Zahradní Město byla zahájena. Hotovo bude v září

Pražský dopravní podnik dnes zahájil stavbu nové tramvajové smyčky Zahradní Město. Ta navazuje na modernizaci železničního koridoru Praha Hostivař – Praha hlavní nádraží. V rámci modernizace vznikne v Praze 10 nová železniční stanice Praha – Zahradní Město a přímo pod ní pak zastávka Nádraží Zahradní Město, která bude určena pro tramvajové i autobusové spoje.

Všechny tramvaje číslo 22 dojedou až k Zahradnímu Městu

Díky právě této nové smyčce dojedou na nový přestupní uzel všechny tramvaje číslo 22 (část spojů dnes končí na obratišti Radošovická) a všechny linky 22 tak budou znovu navázány na vlakové spoje linky S9. Původně tomu tak bylo u Nádraží Strašnice.

Praha vypíše soutěž na dopravce příměstských vlakových linek S49 a S61

Pražský magistrát vypíše soutěž na provozovatele příměstských vlakových linek S49 a S61. Druhá jmenovaná propojí jednotlivé čtvrti po obvodu centrální Prahy bez nutnosti cestovat přes centrum města. Povede z Vršovic přes Zahradní Město, stanici...

Výběr právě tohoto místa nebyl zvolen náhodně, jelikož právě tady je možné i v komplikovaném terénu rozvinout smyčku do dostatečné kapacity dvou kolejí, a to bez zásahu do stávajících či budovaných objektů železniční tratě. Nezasahují ani do pozemků v soukromém vlastnictví. Stavba smyčky bude trvat pět měsíců.

Nové tratě v délce téměř čtyři kilometry

A právě dnešní zahájení výstavby smyčky zahájilo stavební sezonu nových tramvajových tratí v Praze. Kromě již zmíněného Zahradního Města jde o smyčku Depo Hostivař, úsek ze Sídliště Barrandov do Holyně a z Modřan do Libuše. Celkově se jedná o téměř čtyři kilometry nových tramvajových tratí.

Železniční stanice Praha-Zahradní Město bude Pražanům sloužit od září. Podívejte se, jak vypadá její výstavba

Železniční stanice Praha-Zahradní Město a zároveň přestupní uzel pražské MHD roste doslova před očima. V lednu letošního roku došlo k demolici starých železničních mostů a nyní již probíhají práce na budoucích nástupištích. Cestujícím začne...

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto DPP

Štítky doprava, Praha, tramvaj, Zahradní Město, výstavba, smyčka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.