neděle 9. května 2021 Ctibor

Požár haly v Praze zablokoval dopravu v celé oblasti. Chemici varovali, aby lidé nevětrali

, aktualizováno 12. dubna 2021, 14:57

Dnes krátce před šestou hodinou ranní vypukl požár skladovací haly v Modřanské ulici. Plameny zasáhly halu v plném rozsahu. U požáru zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů a chemici, kteří měřili koncentraci nebezpečných zplodin v ovzduší. Byl dokonce vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a lidem bylo doporučeno nevětrat.

Silnice byla kvůli zásahu neprůjezdná jak pro auta, tak pro tramvaje. Chemici doporučili obyvatelům Braníku, Modřan a Kamýku, aby nevětrali, protože právě do těchto oblastí se šířil hustý kouř.

Před osmou hodinou ranní hasiči prostřídali směny. „Ještě před půl devátou nebyl požár zcela pod kontrolou. Lokalizaci velitel zásahu ohlásil před půl desátou, následovalo poměrně složité a náročné dohašování i s ohledem na to, že během zásahu se propadla část střechy haly,“ uvedl k zásahu mluvčí hasičů Martin Kavka.

Kolem desáté hodiny se podařilo částečně zprůjezdnit Modřanskou ulici ve směru do centra. „Příčinu a rozsah škod šetří hasičští a policejní vyšetřovatelé,“ dodal Kavka.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS hl. m. Prahy

Štítky požár, hala, větrání, Modřany, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.