čtvrtek 29. října 2020 Silvie

České dráhy budou jezdit do Budapešti. Linku spouští ve středu

České dráhy obnoví od začátku července provoz vlaků do Budapešti. V provozu zatím bude jeden pár vlaků denně. Další vlaky do Maďarska ovšem zatím jezdit nebudou. Dnes o tom informovaly dráhy v tiskové zprávě. Do Maďarska plánuje v červenci jezdit vlaky i RegioJet.

Vlaky Českých drah budou jezdit do Budapešti až z Hamburku. Na trase postupně zastaví například v Berlíně, Praze či Bratislavě. Mezi maďarskou a slovenskou metropolí budou vlaky jezdit po odklonové trase, cesta se proto prodlouží asi o hodinu. S tím se změní i odjezdové a příjezdové časy v Maďarsku. První vlak z Budapešti vyrazí ve středu ráno, vlak opačným směrem je naplánován na čtvrtek.

Lidé berou vlak do Chorvatska útokem. Za několik hodin vykoupili tisíce jízdenek

RegioJet včera večer spustil prodej jízdenek na vlakové spoje z České republiky a Slovenska do chorvatské Rijeky včetně návazných autobusů do asi třiceti destinací na chorvatském pobřeží. Ceny jízdenek jsou výjimečně nízké a zájem cestujících...

Ostatní vlaky Českých drah, které před krizí jezdily do Maďarska, zatím budou i nadále jezdit pouze ve zkráceném úseku do Nových Zámků. V provozu nebudou ani noční spoje. O obnovení dalších linek rozhodne termín dokončení opravy trati v Maďarsku, která byla poškozená při nedávných povodních.

FlixBus dnes vypravil první autobus z Prahy do Chorvatska. Cestu zvládne za 12 hodin

Autobusová společnost FlixBus dnes obnoví několik linek do zahraničí. Jako jeden z prvních dopravců bude jezdit z Česka do Chorvatska a Polska. Další obnovené linky povedou i do Rakouska, Německa či Nizozemska a posílí i provoz na Slovensko. Do...

V červenci chce začít jezdit vlaky do Budapešti i RegioJet, prodloužit by měl svou už zavedenou linku z Prahy přes Brno do Vídně. Do Maďarska jezdí také autobusový dopravce FlixBus.

Autoři | Foto Facebook Praha hlavní nádraží

Štítky Praha, Maďarsko, železnice, České dráhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.