pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Řidiči, nezapomeňte. Od pondělí opět platí zóny placeného parkování v Praze

Parkovací zóny v hlavním městem začnou opět platit od nacházejícího pondělí. Zrušeny byly kvůli pandemii koronaviru 16. března. Pražský magistrát přijde za dobu zrušení platnosti parkovacích zón o zhruba 200 milionů korun. Větší část ztráty budou tvořit neuskutečněné platby v parkovacích automatech a z tzv. virtuálních hodin.

„Zóny placeného stání zvýhodňují rezidenty v místě jejich trvalého pobytu, což je často jejich jediná a logická možnost, kde zaparkovat. Je na čase, aby se tento režim zase brzo vrátil do své podoby,“ uvedl náměstek primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

V Praze stále platí pozastavení zón placeného stání, i když vláda umožnila od 28. dubna jejich obnovení. Zástupci vedení města uvedli, že dostali informaci pozdě a že už s městskými částmi domluvili termín spuštění na 11. května. Původně se měly zóny znovu spustit až s koncem nouzového stavu.

Technická správa komunikací je připravena zóny placeného stání spustit v osm hodin ráno, a to jak pro systém automatizované elektronické kontroly formou monitorovacích aut, tak na spuštění všech parkovacích automatů a virtuálních parkovacích hodin pro nepředplatitele.

Zóny se v moderní podobě poprvé objevily v roce 1996 v části Prahy 1, kde se snaha o regulaci dopravy objevila již v roce 1982. Následně byly rozšířeny a fungují v Praze 1 až 9. Část radnic je nezavedla na celém svém území, ale ve vybraných částech a postupně je rozšiřovaly. Do systému se chce zapojit také Praha 10.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Martin Šeda

Štítky Praha, parkování, doprava, modrá zona

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.