neděle 31. května 2020 Kamila

V sobotu zahájí provoz celkem šest pražských přívozů

V hlavním městě zahájí od soboty 28. března pravidelný provoz celkem šest přívozů přes Vltavu. Na svých trasách budou jezdit linky označené P1, P2, P3, P6, P7 a P8. Řekl Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Původně se počítalo i s přívozy P4 a P5, ale ty nakonec nevyplují. Na přívozech platí jízdenky pražské integrované dopravy. Kvůli ochraně proti koronaviru je ale není možné koupit přímo na lodi.

Přívozem P1 mezi Sedlcem a Zámky se cestující svezou denně do 20:00. V pracovní dny vyplouvá v 05:25 a o víkendech v 06:45. O dvě hodiny déle pluje přívoz P2 z Podbaby do Podhoří.

Rovněž ve 22:00 bude končit přívoz P3 na trase Lihovar - Veslařský ostrov. V pracovní dny pluje od 07:00, o víkendech pak od 08:00. Ve stejné hodiny v pracovní dny i víkend vyplouvá linka P6 Lahovičky - Nádraží Modřany. Plout pak přestává mezi 19:00 až 21:00, podle denního světla. Stejný jízdní řád má přívoz P8 z Troji na Císařský ostrov. Přívoz zvaný Holka mezi Holešovicemi a Karlínem zahajuje provoz ve stejný čas jako P6 a 7, avšak může plout až 22:00.

Jízdenky na přívoz si mohou lidé koupit v automatech na jízdenky, přes aplikaci PID Lítačka a nebo mhou využít sms jízdenky. Prodej na plavidle je dočasně zastaven.

Autoři | Foto ŠJů, Wikimedia Commons / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)

Štítky MHD, přívozy, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.