Počasí dnes32 °C, zítra29 °C
Pondělí 15. července 2024  |  Svátek má Jindřich
Bez reklam

České dráhy vypraví na festival Colours of Ostrava speciální vlaky

České dráhy i letos vypraví speciální vlaky na oblíbený festival Colours of Ostrava. „Colours expres“ pojede z Prahy do Ostravy ve středu 17. července. Po skončení akce odvezou účastníky festivalu dva vlaky, první vyjede z Ostravy v neděli 21. července hned nad ránem a druhý krátce po 10. hodině dopoledne. České dráhy pak také každý den ve večerních hodinách po skončení denního programu festivalu vypraví ze stanice Ostrava střed speciální vlaky ve směru Třinec, Opava a Frýdek-Místek.

První Colours expres vyrazí v den zahájení festivalu, tedy ve středu 17. července, z pražského hlavního nádraží v 10:19 a zastaví v Praze-Libni, v Kolíně, v Pardubicích a České Třebové. Vystoupit z něj bude možné ve stanicích Ostrava-Svinov a Ostrava hl. n. Už během jízdy si mohou cestující vyměnit vstupenku za identifikační pásku a vyhnout se tak zbytečnému čekání před vstupem do areálu Dolních Vítkovic.

Zpáteční speciály pojedou dva. První v noci po skončení festivalu. Ze stanice Ostrava střed, která je vzdálená asi 300 metrů od bran festivalového areálu, odjíždí tento Colours Expres v neděli 21. července v 02:10. V Ostravě do něj půjde přistoupit ještě na hlavním nádraží. Po zastavení v Suchdole nad Odrou, Hranicích na Moravě, Přerově, Olomouci hl.n., Zábřehu na Moravě, České Třebové, Ústí nad Orlicí, Chocni, Pardubicích, Přelouči, Kolíně a v Praze-Libni vlak přijede v 6:34 na pražské hlavní nádraží. Druhý zpáteční Colours Expres bude odjíždět v neděli 21. července z ostravského hlavního nádraží v 10:12, zastaví v Ostravě-Svinově (odj. v 10:20) a přes Hranice na Moravě, Olomouc hl.n., Zábřeh na Moravě, Českou Třebovou, Pardubice hl.n., Kolín a Prahu-Libeň dojede do Prahy hl.n. ve 13:34.

Během festivalu vyjedou také další speciální vlaky určené k rozvozu návštěvníků z Moravskoslezského kraje. Ve dnech 18. – 21. července pojedou vždy dva rozvozové vlaky ze stanice Ostrava střed ve směru do Opavy (odj. z Ostravy v 00:39 a 02:39), do Návsí (odj. v 00:45 a 02:45) a Frýdlantu nad Ostravicí (odj. v 00:50 a 02:35). Všechny tyto vlaky jsou zapracovány do vyhledávačů spojení a cestující je najdou i v mobilní aplikaci Můj vlak.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky festival, České dráhy, Colours of Ostrava, Ostrava, hlavní nádraží, Moravskoslezský kraj, Kolín, Česká Třebová, Pardubice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

České dráhy vypraví na festival Colours of Ostrava speciální vlaky  |  Doprava  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.