Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Čtvrtek 28. září 2023  |  Svátek má Václav
Bez reklam

Osmička dokončila opravu cyklostezky v Karlíně

Cyklistům a chodcům se v pátek zprovoznila nově upravená cyklostezka v pražském Karlíně, rozšířený úsek od Negrelliho viaduktu po Breitfeldovu ulici otevřeli zástupci radnice Prahy 8 a města. Cyklostezka A2 spojuje centrum metropole s okrajem města. Na modernizaci získala městská část loni 12 milionů korun od pražského magistrátu.

Společná stezka pro pěší i cyklisty podle náměstka primátora pro dopravu Zdeňka Hřiba (Piráti) Pražanům otevírá pohodlnější možnosti dojíždění z východu Prahy do centra města. Karlínská část cyklostezky navazuje na úsek od Libeňského mostu po ulici Breitfeldova.

Původní povrch byl nevyhovující

Cyklostezka měla původně mlatový povrch, který už byl v posledních letech nevyhovující. Rekonstrukce se týkala celé trasy v délce zhruba 900 metrů a zpevnění stezky živičným povrchem. Dělníci ji rozšířili o dva metry, chodcům a cyklistům tak teď stezka nabízí šířku čtyř metrů. Kromě pohodlnějšího povrchu se podle radního pro dopravu Tomáše Slabihoudka (TOP 09 + STAN) zvýšila i bezpečnost. „Nově bude na tomto úseku veřejné osvětlení, které zde citelně chybělo a přispěje ke zvýšení komfortu i při podvečerních procházkách,“ uvedl.

Cyklostezka vznikla při přeměně Rohanského ostrova po povodních v roce 2002, současně s protipovodňovými opatřeními. Dalšími významnými cykloprojekty mají být podle Hřiba například drážní promenáda nebo cyklostezka přes Dvorecký most.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Praha 8, tw kolotipy

Štítky cyklistika, úprava povrchu, Rohanský ostrov, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Osmička dokončila opravu cyklostezky v Karlíně  |  Doprava  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.