středa 12. května 2021 Pankrác

Cestujícím, kteří mají Lítačku od roku 2016, bude automaticky prodloužena její platnost o tři roky

Letos bude končit platnost dopravních karet Lítačky, které byly vydány v roce 2016. Městská společnost Operátor ICT, která Lítačky provozuje, se rozhodla automaticky prodloužit jejich platnost o další tři roky. Cestující, kterým by Lítačka letos propadla, mají do roku 2023 klid.

Automatické prodloužení do roku 2023

Během letoška by postupně měla skončit platnost u asi 450 tisíc Lítaček. Provozovatel karty Lítačka ovšem společně s Magistrátem hlavního města Prahy rozhodl o automatickém prodloužení původně exspirujících karet, a to o tři roky. Cestující nebudou muset pro prodloužení platnosti své karty vůbec nic, přijde jim jen informační mail nebo SMS a budou moci jezdit Prahou a Středočeským krajem až do roku 2023.

Cestujícím ubydou starosti s vyřizováním nové karty

Další informace najdou cestující na webu pid.litacka.cz, sociálních sítích Lítačky i na výdejních místech Lítačky.

„Rozhodnutím prodloužit platnost karet Lítačka o tři roky chceme vyjít vstříc všem cestujícím v hlavním městě a ulehčit jim tak starosti s vyřizováním nové karty. Navíc tím zabráníme zbytečným nákladům, které by vydávání nových karet představovalo. Do budoucna rovněž plánujeme prodlužovat platnost i dalších karet Lítačka, jimž by končila planost v roce 2021 a zvyšovat tak co nejvíce pohodlí cestujících,“ pověděl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

„V současnosti je v našem systému registrováno něco málo přes 859 tisíc karet Lítačka a na více než 630 tisíc je poté nahrán dlouhodobý časový kupón. Doufáme, že prodloužení platnosti cestující ocení. Naším cílem je odbavování v dopravě v Praze co nejvíce liberalizovat a digitalizovat. Cestující mají od prosince 2019 možnost mít dlouhodobý časový kupón pouze v mobilní aplikaci PID Lítačka a odbavovat se jen prostřednictvím obrazovky mobilu. Od srpna 2018 si navíc všichni cestující mohou kupóny převést na bezkontaktní bankovní karty či In Kartu,“ doplnil generální ředitel městské společnosti Operátor ICT Michal Fišer.

Ohodnoť článek

Foto Facebook Lítačka

Štítky Lítačka, doprava, Praha, provoz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.