sobota 24. července 2021 Kristýna

Pražští celníci odhalili padělky parfémů a herních konzolí za dvacet milionů korun

V uplynulém týdnu odhalili celníci na dvou místech v Praze 4 padělky parfémů a elektroniky světových značek dohromady za zhruba dvacet milionů korun. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

Padělky herních konzolí PlayStation a Xbox

V úterý 13. července našli celníci podezřelé zboží při náhodné kontrole kamionu s kontejnerem ve skladu nedaleko tržnice Sapa. „Uvnitř kontejneru byly kartonové krabice plné padělků ovladačů k herním konzolím PlayStation a Xbox,“ uvedla Kurková. Dohromady bylo padělaných ovladačů přes čtyři tisíce.

Falzifikáty parfémů světových značek

V jižní části Prahy si pak v poloopuštěných skladech celníci všimli, že jeden z nich je otevřený a pohybuje se v něm žena vietnamské národnosti. Rozhodli se jej tak zkontrolovat. Uvnitř se nacházelo nejrůznější drogistické zboží, jako byly zubní pasty, barvy na vlasy, kosmetické potřeby (pudry, řasenky, rtěnky).

Kromě toho se zde nacházelo velké množství falzifikátů parfémů světoznámých výrobců. Celníci zajistili více než pět tisíc kusů těchto parfémů. Prodejem těchto velmi nekvalitních padělků by vznikla majitelům ochranných známek škoda více než deset milionů korun,“ doplnila Kurková.

Veškeré falzifikáty jsou nyní umístěny v celním skladu, dokud se oba případy nevyřeší.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Celní správa ČR

Štítky ČR, kriminalita, clo, trh, Praha, celníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.