pátek 17. září 2021 Naděžda

V obchodním centru na Smíchově se otevře další očkovací centrum pro lidi bez registrace

Očkovat proti covidu-19 i lidi, kteří se dopředu nezaregistrovali, by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohla i některá běžná očkovací centra. Řekl to novinářům po včerejším jednání sněmovních výborů pro zdravotnictví a školství. Podobná centra, jako nedávno otevřená v Praze na hlavním nádraží a v nákupním centru Chodov, by se podle něj mohla příští týden otevřít tři. Jedno má být v Brně. V pondělí se otevře očkovací místo v obchodním centru na pražském Smíchově, napsal ministr později na twitteru.

Očkovací centrum nelze udělat kdekoliv, říká ministr Vojtěch

Není to možné udělat úplně kdekoliv, musí tam být zázemí pro skladování vakcín. Musí to schválit i hygiena, přeci jenom je to poskytování zdravotních služeb,“ řekl ve Sněmovně ministr. Zájem o dvě nová centra je podle něj až překvapivý, denně se tam chtějí nechat očkovat stovky lidí. Jestli je víc motivuje to, že se nemusí registrovat předem, nebo losování o věcné ceny, nechtěl spekulovat.

V očkovacím centru na Chodově se tvoří dlouhé fronty. Lidé na očkování čekají přes dvě hodiny

Velký zájem o očkování proti koronaviru bez registrace v centrech na hlavním nádraží a v nákupním centru na Chodově stále trvá. Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum na Chodově zřizuje, na sociálních sítích lidi...

O dalších místech pro očkovací centra bez registrace se rozhodne během několika příštích dní. Musí to ale podle něj být místa, kde je velký „průtok“ lidí, jako jsou právě obchodní centra nebo centra větších měst. Nutná je zároveň dobrá dopravní dostupnost, v Praze například metro.

Nové centrum na Smíchově

Jedno z takových míst bude obchodní centrum Nový Smíchov na Andělu. Vojtěch večer na twitteru oznámil, že na starosti ho bude mít motolská nemocnice, otevřeno bude mít od 09:00 do 20:00, kapacita bude 250 až 300 lidí denně. „A plánujeme je i v dalších městech,“ dodal ministr.

Zatím není jasné, jestli se i v nových centrech počítá s dodatečnou motivací očkovaných formou losování o ceny. Mezi očkovanými na pražském Chodově a hlavním nádraží se denně vybírá výherce tenisek a poukazů na web nabízející počítačové hry, týdně se losuje o mobilní telefon. Vojtěch už dříve uvedl, že tím cílí hlavně na mladé, mezi kterými je velký podíl neočkovaných, a nejvíc mezi nimi v posledních dnech přibývá nakažených.

Boty nebo mobil za očkování. Na nádraží se první den nechalo očkovat 240 lidí, na Chodově 600

V nákupním centru na pražském Chodově, kde není nutné se registrovat předem, se první den nechalo očkovat proti covidu-19 více než 600 lidí. Uvedla to Markéta Šenkýřová, mluvčí Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), který očkovací...

Ohodnoť článek

Štítky ČR, sněmovna, koronavirus, očkování, kraje, Smíchov, Chodov, hlavní nádraží

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.